Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360
Okładka Fable Heroes (X360)

Fable Heroes X360

Fable Heroes to kolejna (po Fable: The Journey) gra studia Lionhead reprezentująca markę Fable. Tytuł stawia na wieloosobową rozgrywkę oraz charakteryzuje się nieco lżejszym podejściem do tematu niż produkcje reprezentujące główny nurt serii.

RPG | fantasy | hack'and'slash | dla dzieci | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Fable Heroes (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

2maja2012

Fable Heroes to gra stojąca nieco na uboczu głównej serii Fable. Młodzi gracze wcielają się w niej w jednego z bohaterów Albionu, którego zadaniem jest pokonanie wszelkich potworów. W menażerii maszkar znajdujemy zarówno oponentów znanych z poprzednich odsłon Fable, jak i zupełnie nowych przeciwników. W czasie przygody gracze zbierają złoto, które następnie mogą wymienić na nowe wyposażenie, kupić dodatkowe postacie i przedmioty. Co ciekawe, niektóre z odblokowanych w Fable Heroes fantów są równolegle dostępne w grze Fable: The Journey.

Gra autorstwa studia Lionhead umożliwia zabawę maksymalnie czterem graczom, którzy mogą współpracować lub konkurować ze sobą zarówno na wspólnej kanapie, jak i za pośrednictwem sieci. Mechanika zabawy jest zbliżona do tytułów z gatunku hack’n’slash oraz oferuje obsługę kontrolera Kinect. Tytuł cechuje się bajkową i bardzo kolorową oprawą graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 4  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Fable Heroes

Klasyfikacja PEGI Fable Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Fable Heroes

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): Kinect
Recenzja gry Fable Heroes - Albion bez króla Piotrusia
Recenzja gry Fable Heroes - Albion bez króla Piotrusia

Recenzja 7 maja 2012, 11:16

Fable Heroes oferuje też trochę elementów RPG, ale sposób rozwijania bohatera zupełnie nie przypadł mi do gustu. Wykupywanie za zdobyte monety ulepszeń odbywa się w formie gry planszowej, w której – rzucając kostką – poruszamy się o kolejne pola. Dzięki temu można zwiększyć zadawane obrażenia czy ilość zdobywanych monet, jak też przyśpieszyć ruch postaci. Problem w tym, że stanięcie na odpowiednim polu jest całkowicie losowe, wobec czego możemy długo, długo rzucać kostką, zanim natrafimy na to ulepszenie, którym jesteśmy zainteresowani. Niby wesoła gierka, a tu taki frustrujący element.