Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 12:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Akcja Arcade NEXT - daty premiery Minecrafta na Xboksa 360, Fable Heroes i innych gier z Xbox Live Arcade

Na łamach blogu Majora Nelsona pojawiła się pełna rozpiska akcji Arcade NEXT. Otrzymamy w niej cztery długo oczekiwane gry w usłudze Xbox Live. W ten sposób poznaliśmy datę premiery Minecrafta w wersji na Xboksa 360, Fable Heroes, Trials Evolution oraz Bloodforge.

18 kwietnia w usłudze Xbox Live wystartuje akcja Arcade NEXT, w ramach której co tydzień otrzymywać będziemy interesujące gry w wersjach dla Xbox Live Arcade. Dzięki temu poznaliśmy datę premiery takich produkcji jak Fable Heroes, czy Minecraft w wersji na Xboksa 360.

Pełna rozpiska nadchodzących tytułów pojawiła się na łamach blogu Majora Nelsona. Udostępniono również zwiastun całej akcji Arcade NEXT, dzięki czemu możecie przyjrzeć się w ruchu omawianym w tej wiadomości pozycjom.

Minecraft

Wielu graczy najbardziej interesować będzie kwestia portu jednej z najpopularniejszych gier niezależnych ostatnich lat. Dzieło studia Mojang pojawi się w usłudze Xbox Live 9 maja w cenie 1600 punktów Microsoftu. Jest to wartość odpowiadająca kwocie 20 dolarów – tyle obecnie posiadacze pecetów muszą zapłacić za pełną wersję Minecrafta.

Akcja Arcade NEXT - daty premiery Minecrafta na Xboksa 360, Fable Heroes i innych gier z Xbox Live Arcade - ilustracja #1

Edycja na Xboksa 360 doczeka się kilku zmian dostosowujących interfejs do sterowania padem. Jedną z ciekawszych nowości jest obecność gotowych przepisów na różne przedmioty – gracze nie będą musieli co chwilę zaglądać do Internetu, by dowiedzieć się jak stworzyć jakąś rzecz. Sporą atrakcją będzie także tryb kooperacji na podzielonym ekranie nawet dla czterech graczy. Co ciekawe, na początku zabraknie obsługi kontrolera Kinect, choć początkowo zapowiadano taką funkcję. W planach jest dodanie jej z czasem.

Fable Heroes

2 maja w cenie 800 punktów Microsoftu do usługi Xbox Live trafi gra Fable Heroes. Jest to swego rodzaju spin-off popularnej serii zespołu Lionhead Studios, w którym mechanika zabawy jest zbliżona do tytułów z gatunku hack’n’slash. Produkcja zaoferuje kolorową, wręcz cukierkową oprawę graficzną i tryb kooperacji maksymalnie dla czterech graczy.

Akcja Arcade NEXT - daty premiery Minecrafta na Xboksa 360, Fable Heroes i innych gier z Xbox Live Arcade - ilustracja #2

Trials Evolution

18 kwietnia akcję Arcade NEXT otworzy Trials Evolution – kontynuacja dobrze przyjętej gry Trials HD, w której po raz kolejny pokierujemy motorem, by pomyślnie przejechać coraz bardziej skomplikowane trasy najeżone różnego rodzaju pułapkami. Największą nowością w stosunku do pierwowzoru jest multiplayer dla czterech graczy. Za Trials Evolution zapłacimy 1200 punktów Microsoftu.

Akcja Arcade NEXT - daty premiery Minecrafta na Xboksa 360, Fable Heroes i innych gier z Xbox Live Arcade - ilustracja #3

Bloodforge

Ostatnią pozycją wchodzącą w skład akcji Arcade NEXT jest brutalna gra akcji Bloodforge. Rozgrywka w wielu aspektach przypomina serię God of War, możemy więc liczyć na sporą dawkę emocjonującej walki z przeciwnikami. Tytuł charakteryzuje się specyficzną oprawą graficzną, utrzymaną w czerwono-czarnej kolorystyce. Bloodforge zadebiutuje 25 kwietnia w cenie 1200 punktów Microsoftu.

Akcja Arcade NEXT - daty premiery Minecrafta na Xboksa 360, Fable Heroes i innych gier z Xbox Live Arcade - ilustracja #4