Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360PS3WiiNDS
Okładka Mini Ninjas (PC)

Mini Ninjas

Zręcznościowa gra walki. Jako młody ninja o imieniu Hiro musimy z pomocą wiernych towarzyszy wyplenić wszelkie zło z wirtualnego świata gry. Do zabawy wprowadzone zostały proste elementy charakterystyczne dla gatunku RPG.

Przygodowe | TPP | platformówki 3D | ninja | przygodowe gry akcji

Okładka Mini Ninjas (PC)

data premiery gry:

8wrz2009

PC X360 PS3 Wii NDS

Mini Ninjas to nowa gry akcji duńskiego studia deweloperskiego Io Interactive (seria Hitman, Kane & Lynch, Freedom Fighters). Wcielamy się w postać Hiro, będącego jednym z najmniejszych bohaterów ninja w historii elektronicznej rozrywki. Wyrusza on w najtrudniejszą misję jaką można sobie wyobrazić. Zadanie polega na przywróceniu pokoju i harmonii w świecie ogarniętym przez ciemne moce i nieustanny chaos. Hiro dokonuje tego wespół z dwoma najbardziej zaufanymi przyjaciółmi.

Podróż przez starożytne krainy wojowników ninja zakończy ostateczna konfrontacja ze Złym Samurajem, zarządcą potężnej Twierdzy Zagłady. Wyprawa jest ciężka i zróżnicowana, a przy tym przepełniona humorem oraz kreskówkową oprawą graficzną.

W trakcie rozgrywki drużyna głównego bohatera nieustannie podnosi swoje umiejętności. Do zabawy wprowadzone zostały zatem proste elementy charakterystyczne dla gatunku RPG. Hiro i spółka nie dość, że uzyskują dostęp do nowych ciosów, to jeszcze rozbudowują możliwości magiczne. Czary z katalogu magii Kuji nie jeden raz uratują ich z największych opresji - przydadzą się zarówno w walce ze zwykłymi przeciwnikami, jak i wielkimi bossami strzegącymi kluczowych lokacji.

Rozgrywce towarzyszy ładna i bardzo kolorowa, trójwymiarowa oprawa graficzna. Akcję obserwujemy zza pleców głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 492 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Mini Ninjas

Klasyfikacja PEGI Mini Ninjas

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mini Ninjas

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 5.85 GB HDD
  • Windows XP/Vista
PC-towe Mini Ninjas dostępne za darmo
PC-towe Mini Ninjas dostępne za darmo

wiadomość3 maja 2018

Firma Square Enix rozdaje grę Mini Ninjas na komputery osobiste. By ją otrzymać, musicie wykonać kilka prostych czynności.

Io-Interactive straciło prawa do marki Kane & Lynch
Io-Interactive straciło prawa do marki Kane & Lynch

wiadomość14 listopada 2017

W wyniku rozstania ze Square Enix – dotychczasowym wydawcą i właścicielem – studio Io-Interactive straciło prawa do marek Kane & Lynch oraz Mini Ninjas. Twórcy Hitmana zachowali jednak kontrolę nad serią o łysym zabójcy, a także mniej znanym Freedom Fighters.

Premiery gier w Polsce (7-13 grudnia)
Premiery gier w Polsce (7-13 grudnia)

wiadomość14 grudnia 2009

Drugi tydzień grudnia nie przyniósł wysypu nowości na polskim rynku gier. Do sklepów trafił tylko jeden tytuł na PC, zaś oferta skierowana do posiadaczy konsol została poszerzona o takie pozycje jak przenośny Avatar czy Band Hero.

Wieści ze świata (Borderlands, Star Wars: The Old Republic, Ultima Online) 9/09/09
Wieści ze świata (Borderlands, Star Wars: The Old Republic, Ultima Online) 9/09/09

wiadomość9 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Borderlands nie dla młodszych graczy, premiera ósmego dodatku do Ultima Online, amerykański debiut Mini Ninjas, Killzone 2 i MGS 4 już wkrótce w ofercie Platinum Games i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (World of Warcraft, Crysis, Motorstorm) 14/08/09
Wieści ze świata (World of Warcraft, Crysis, Motorstorm) 14/08/09

wiadomość14 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowe dodatki do Dark Age of Camelot, CCP potwierdza deweloping World of Darkness, daty premiery Beateratora i Mini Ninjas, darmowy tydzień z Crysis Wars, 3,5 miliona egzemplarzy pierwszego Motorstorm, druga część Wilczego Szańca w planie wydawniczym City Interactive i inne. Zapraszamy do lektury.

PC
X360
PS3
Wii
NDS