Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2009, 10:30

Szef Eidosa o nowym Hitmanie, Kane and Lynch 2 i innych sprawach

Oj, jak my lubimy, gdy wysoko postawiona figura dzieli się z ludem informacjami wprost z bebechów firmy. Po przejęciu Eidosa przez Square Enix szefem tego pierwszego został Brytyjczyk Ian Livingstone i to właśnie on w obszernym wywiadzie dla serwisu GamingIndians podzielił się kilkoma rewelacjami.

Oj, jak my lubimy, gdy wysoko postawiona figura dzieli się z ludem informacjami wprost z bebechów firmy. Po przejęciu Eidosa przez Square Enix szefem tego pierwszego został Brytyjczyk Ian Livingstone i to właśnie on w obszernym wywiadzie dla serwisu GamingIndians podzielił się kilkoma rewelacjami.

Po pierwsze – Batman: Arkham Asylum. Wiemy już, że jego premiera została przesunięta. Pojawiły się informacje, że gra zadebiutuje pod koniec lata, ale Ian Livingstone twierdzi, że: „Nie podaliśmy jeszcze nowej daty. Mogę jednak powiedzieć, że będzie to w tym roku” . Co do powodów opóźnienia – chodzi o doszlifowanie gry i uczynienie jej jak najlepszą. „Oczekujemy wyników w okolicach 90/100, więc gdy się ma tak świetną grę jak Arkham Asylum, naturalnym jest, że chce się zmaksymalizować jej potencjał.” Jako przykład podana została peleryna Mrocznego Rycerza: jedna osoba pracowała nad nią przez dwa lata, a związanych jest z tym elementem ponad 700 animacji i efektów dźwiękowych. To się nazywa przywiązanie do detali!

Szef Eidosa o nowym Hitmanie, Kane and Lynch 2 i innych sprawach - ilustracja #1
Miła twarz = miłe wiadomości.

A teraz rzeczy naprawdę interesujące. Wiedzieliście, że studio IO Interactive pracuje nad zręcznościową grą Mini Ninjas? A czy wiedzieliście, że w tym samym czasie powstają sequele Hitmana i Kane and Lynch? Tak, duński developer wraca do korzeni. „Nowy Hitman jest tworzony, ale nie ogłosiliśmy jeszcze daty premiery. Ba, nie ogłosiliśmy nawet samej gry, więc wszystko, co o niej usłyszycie, będzie na razie spekulacją” - powiedział Livingstone. Co do Kane and Lynch 2 – okazuje się, że gra jest wstępnie zaplanowana na wrzesień tego roku. Jak na tytuł, o którego istnieniu nie wiedzieliśmy, to całkiem szybko. Livingstone jednak zaznacza, że zazwyczaj daty premier ulegają przesunięciu, bo proces produkcyjny bywa nieprzewidywalny. Hm...

Nowy szef Eidosu poruszył również sprawę filmu na bazie gry Kane and Lynch (produkcja jeszcze się nie rozpoczęła, ale jest już blisko i najprawdopodobniej potwierdzi się plotka o udziale Bruce’a Willisa) i ewentualnej możliwości stworzenia trzeciego kinowego Tomb Raidera oraz animacji w odcinkach na bazie Mini Ninjas.

„Wywiadowca” nie zapomniał zapytać także o tajemniczy projekt studia Eidos Montreal (to oni tworzą Deus Exa 3 i tajemnicze coś). Na pytanie, czy chodzi o Thiefa IV, Livingstone odpowiedział: „Można tak myśleć, ale nie skomentuję tego. Robiliśmy badania dotyczące naszych marek i najbardziej pożądaną okazał się Thief. Zatem - wyciągnijcie własne wnioski, ale ja niczego nie potwierdzam” . Cokolwiek to jest, dowiemy się 11 maja. Aha – i wiemy też, że Deus Ex 3 na pewno nie pojawi się w tym roku.

Jeśli interesują Was poglądy Iana Livingstone’a na temat rynku PC, DLC oraz jesteście ciekawi, w jakie gry lubi grać – koniecznie zajrzyjcie do wspomnianego wywiadu.

gry