Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2012, 20:38

autor: luckie

Star Trek – znamy datę premiery gry

Firma Namco Bandai podała dokładną datę premiery gry Star Trek. Ukaże się ona w Europie 26 kwietnia 2013 roku. Wydawca zaprezentował również okładkę produkcji, z której wynika, że wersja na PS3 będzie obsługiwała 3D.

Wydawca gry Star Trek, firma Namco Bandai, ujawnił datę jej premiery. Kolejna produkcja, na licencji uniwersum wykreowanego przez Gene’a Roddenberry’ego, ukaże się w Europie 26 kwietnia 2013 roku na PC, Xbox360 i PlayStation 3. W Polsce jej dystrybucją zajmie się firma Cenega Poland. Przy tej okazji wydawca zaprezentował okładkę gry. Widać na niej, że Star Trek (przynajmniej w wersji na PS3) będzie obsługiwał stereoskopowe 3D.

Okładka gry Star Trek w wersji na Play Station 3 - Star Trek – znamy datę premiery gry - wiadomość - 2012-12-20
Okładka gry Star Trek w wersji na Play Station 3

Kanadyjskie studio Digital Extremes (The Darkness II, Homefront) ma ambicję udowodnić, że filmówki wcale nie muszą być co najwyżej średniej jakości. Star Trek zapowiada się na porządną grę akcji z elementami RPG (przypominającą pod pewnymi względami Mass Effect), z dużym naciskiem na współpracę. Kooperacja możliwa będzie dzięki uczynieniu głównymi bohaterami dwóch kultowych postaci z filmów i seriali – kapitana Kirka i Spocka (głosów użyczą im filmowi aktorzy – Chris Pine i Zachary Quinto). Oprócz efektownej akcji przedstawionej z perspektywy trzeciej osoby, tytuł będzie mógł pochwalić się scenariuszem napisanym przez Marianne Krawczyk – tę samą osobę, która odpowiedzialna jest za kształt historii Kratosa z serii God of War. Gra towarzyszyć ma dwunastemu filmowi kosmicznej sagi – W ciemność Star Trek – który trafi do polskich kin 21 czerwca 2013 roku.