Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 21:08

Pierwszy zwiastun pecetowego Dark Souls – Namco Bandai wyda grę w sierpniu

Dark Souls, jedna z najlepszych i najtrudniejszych gier konsolowych ubiegłego roku, zostanie wydana na pecetach przez Namco Bandai. Firma potwierdziła plany odnośnie wydania konwersji i pokazała jej pierwszy zwiastun.

Pierwszy zwiastun pecetowego Dark Souls – Namco Bandai wyda grę w sierpniu - ilustracja #1

Stało się – firma Namco Bandai potwierdziła plany odnośnie przeniesienia gry Dark Souls na pecety. Produkcja japońskiego studia From Software zostanie wydana 24 sierpnia jako Prepare to Die Edition. Wydawca zapowiedział, że w grze znajdziemy nową zawartość. Chodzi zapewne o bossów - paru z nich zostało pokazanych w zwiastunie wydania komputerowego.

Hidetaka Miyazaki, producent Dark Souls, powiedział podczas imprezy w Las Vegas, że From Software nie planowało edycji pecetowej, ale nie mogło pozostać obojętne wobec odzewu fanów. Przypomnijmy, że gracze złożyli ponad 90 tysięcy pod petycją w sprawie przeniesienia gry na komputery. Jak widać, firma Namco Bandai słucha swoich odbiorców. Jedynym minusem wydaje się to, że według zapowiedzi, gra będzie korzystała z niezbyt lubianego Games for Windows Live.

Pecetowa wersja została potwierdzona także na kanale Namco w serwisie YouTube, gdzie pojawił się zwiastun produkcji. Co nowego oglądamy? Po półminutowym wprowadzeniu, w którym przygrywa nowy utwór, pojawiają się bossowie: gigantyczna dłoń naznaczona skałami, czarny smok oraz albinoskie połączenie lwa, kozła i gryfa (tak przynajmniej nam się wydaje).

W zwiastunie można wypatrzyć parę innych, prawdopodobnie nowych elementów. W jednej ze scen widać jak postać schodzi do podziemi niedostępnym wcześniej zejściem. Walka ze wspomnianym białym gryfem odbywa się też na terenach podmokłych – trudno jednak powiedzieć, czy to całkowicie nowy teren, czy może rozwinięcie którejś ze znanych lokacji.

  1. Oficjalna strona Dark Souls