Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 21:08

autor: Hed

Pierwszy zwiastun pecetowego Dark Souls – Namco Bandai wyda grę w sierpniu

Dark Souls, jedna z najlepszych i najtrudniejszych gier konsolowych ubiegłego roku, zostanie wydana na pecetach przez Namco Bandai. Firma potwierdziła plany odnośnie wydania konwersji i pokazała jej pierwszy zwiastun.

Pierwszy zwiastun pecetowego Dark Souls – Namco Bandai wyda grę w sierpniu - ilustracja #1

Stało się – firma Namco Bandai potwierdziła plany odnośnie przeniesienia gry Dark Souls na pecety. Produkcja japońskiego studia From Software zostanie wydana 24 sierpnia jako Prepare to Die Edition. Wydawca zapowiedział, że w grze znajdziemy nową zawartość. Chodzi zapewne o bossów - paru z nich zostało pokazanych w zwiastunie wydania komputerowego.

Hidetaka Miyazaki, producent Dark Souls, powiedział podczas imprezy w Las Vegas, że From Software nie planowało edycji pecetowej, ale nie mogło pozostać obojętne wobec odzewu fanów. Przypomnijmy, że gracze złożyli ponad 90 tysięcy pod petycją w sprawie przeniesienia gry na komputery. Jak widać, firma Namco Bandai słucha swoich odbiorców. Jedynym minusem wydaje się to, że według zapowiedzi, gra będzie korzystała z niezbyt lubianego Games for Windows Live.

Pecetowa wersja została potwierdzona także na kanale Namco w serwisie YouTube, gdzie pojawił się zwiastun produkcji. Co nowego oglądamy? Po półminutowym wprowadzeniu, w którym przygrywa nowy utwór, pojawiają się bossowie: gigantyczna dłoń naznaczona skałami, czarny smok oraz albinoskie połączenie lwa, kozła i gryfa (tak przynajmniej nam się wydaje).

W zwiastunie można wypatrzyć parę innych, prawdopodobnie nowych elementów. W jednej ze scen widać jak postać schodzi do podziemi niedostępnym wcześniej zejściem. Walka ze wspomnianym białym gryfem odbywa się też na terenach podmokłych – trudno jednak powiedzieć, czy to całkowicie nowy teren, czy może rozwinięcie którejś ze znanych lokacji.

  1. Oficjalna strona Dark Souls
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls

Dark Souls