Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2012, 12:24

autor: Hed

Dark Souls sprzedany w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy

Firma Namco Bandai ujawniła, że konsolowe wersje Dark Souls zostały sprzedane w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy. Produkcja studia From Software trafi w tym roku na komputery osobiste.

Dark Souls sprzedany w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy - ilustracja #1

Firma Namco Bandai podała kilka szybkich liczb na temat dotychczasowych osiągnięć gry Dark Souls, która, jak wiemy od wczoraj, trafi na komputery w sierpniu tego roku. Produkcja studia From Software została sprzedana w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy w ciągu trzech miesięcy od swojej premiery (w sumie do sklepów wysłano 1,5 miliona pudełek). Fani Dark Souls zginęli też podobno ponad 250 000 razy, chociaż tej liczby nie jesteśmy akurat pewni.

250 tysięcy zgonów przy 1,3 miliona egzemplarzy pudełek, które kupili gracze to podejrzanie mało. Mam wrażenie, że dobiłem do takiego pułapu śmierci podczas prac nad poradnikiem do konsolowej wersji gry oraz recenzją. Taką liczbę podaje jednak za Namco Bandai serwis Gaming Everything. Oczywiście musimy pamiętać, że do zliczania jakichkolwiek statystyk gracze prawdopodobnie muszą być online, a pewnie nie wszyscy grali w tym trybie cały czas.

Dark Souls sprzedany w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy - ilustracja #2

Popularność Dark Souls cieszy, bo to prawdziwy rodzynek wśród dzisiejszych gier. Studio From Software stawia na trudną i rozbudowaną rozgrywkę, aby rzucić wyzwanie każdemu graczowi. Przy okazji produkcja Japończyków jest genialnym rozwinięciem stylu określanego jako metroidvania na tle mrocznego fantasy. Wkrótce przekonają się o tym posiadacze pecetów – edycja Prepare to Die, wzbogacona o nowych bossów i lokacje, trafi do sklepów 24 sierpnia.

  1. Oficjalna strona Dark Souls