Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2012, 12:38

autor: Muninn

W lipcu ukaże się przeglądarkowa gra na licencji filmu Epoka Lodowcowa

Firma Bigpoint zapowiedziała na lipiec tytuł tworzony na licencji filmów z serii Epoka Lodowcowa. Główna rozgrywka w Ice Age Online będzie polegać na szukaniu zagubionych przyjaciół i budowaniu własnej kryjówki. Produkcja będzie zawierać także dużą liczbę opcji społecznościowych.

Firma Bigpoint, znana z wydawania tytułów na przeglądarki internetowe (Battlestar Galactica, Farmerama czy planowane na ten rok Game of Thrones: Fantasy MMORPG), zapowiedziała kolejną produkcję. Tym razem koncern tworzy, wraz z korporacją Twentieth Century Fox Consumer Products, grę na licencji filmów z serii Epoka Lodowcowa.

W lipcu ukaże się przeglądarkowa gra na licencji filmu Epoka Lodowcowa - ilustracja #1

W Ice Age Online będzie można wcielić się w leniwca, który niedawno odkrył idealne miejsce do życia dla swojego stada i chce zaprowadzić tam towarzyszy. Jednakże po drodze zwierzęta rozproszą się i zagubią w zimnej krainie. Zadaniem gracza będzie odnalezienie przyjaciół oraz zbudowanie obozu, w którym przyjdzie im potem żyć.

Przed rozpoczęciem zabawy będzie można zmienić wygląd swojego leniwca, wybierając płeć, kolor i rodzaj futra, uczesanie oraz ubrania. Rozgrywka ma polegać na szukaniu drogocennych żołędzi i materiałów potrzebnych do stworzenia przytulnej kryjówki (na przykład drewna, kwiatów, kokosów czy błota). W trakcie rozgrywki będziemy mogli także odblokować bonusowe poziomy. Wcielimy się w nich w znanych wielbicielom serii bohaterów, podejmujących specjalne wyzwania. Lokacje w grze oparte zostaną na filmach z serii Epoka Lodocowa, zarówno tych, które miały już swoją premierę, jak i najnowszej, zapowiadanej na lipiec produkcji Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów.

Do gry zostaną wprowadzone różne dodatkowe aspekty społecznościowe, takie jak tworzenie listy przyjaciół, możliwość oglądania tablicy wyników, czy rzucenia wyzwania innym graczom. Dodatkowo będziemy mogli nie tylko odwiedzać obozy należące do naszych przyjaciół, (dzięki czemu podpatrzymy, jakie zwierzęta udało im się do tej pory uratować), ale także zostawiać im prezenty w postaci materiałów budowlanych czy jedzenia.

W lipcu ukaże się przeglądarkowa gra na licencji filmu Epoka Lodowcowa - ilustracja #2

Gra Ice Age Online korzystać będzie z silnika Unity, pozwalającego na wyświetlanie wysokiej jakości grafiki na popularnych przeglądarkach internetowych takich jak Internet Explorer, Firefox czy Chrome. Gra pojawi się w tym samym czasie, co film Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów, czyli w lipcu.