Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 kwietnia 2012, 12:15

autor: Sarge

Firma Sony przedstawia strategię na najbliższe lata i plany zwolnienia 10 tysięcy pracowników

Potwierdziły się niedawne plotki, jakoby firma Sony planowała zwolnić 10 tysięcy pracowników różnych oddziałów. Koncern zamierza także w większym stopniu skupić się na sektorze gier i urządzeń mobilnych.

Kazuo Hirai, nowy prezes firmy Sony, przedstawił strategię japońskiego koncernu na najbliższe lata. Jednocześnie potwierdzone zostały ostatnie plotki o planowanych zwolnieniach 10 tysięcy pracowników.

Receptą na wyciągnięcie firmy z kryzysu ma być skupienie się na trzech segmentach elektronicznego biznesu – cyfrowym przetwarzaniu obrazu, grach oraz urządzeniach mobilnych. Poprzez zwiększenie znaczenia tych sektorów, Sony chce do końca 2014 roku fiskalnego generować za ich sprawą 85% ogólnych zysków operacyjnych oraz 70% całkowitej sprzedaży.

Firma Sony przedstawia strategię na najbliższe lata i plany zwolnienia 10 tysięcy pracowników - ilustracja #1

Dochody mają zostać zwiększone m.in. za sprawą cyfrowej dystrybucji gier, a także usług opartych na subskrypcji w ramach PlayStation Network (zapewne chodzi m.in. o PlayStation Plus). Rozwój ma także dotyczyć programu PlayStation Suite, który z czasem powinien trafić na większą liczbę urządzeń i oferować bardziej pokaźną zawartość. Celem jest osiągnięcie do końca 2014 roku fiskalnego wysokości sprzedaży biznesowej z gier na poziomie jednego biliona jenów (ok. 12,4 miliardów dolarów) i zwiększenie marży zysku operacyjnego o 8%.

Kryzysowa sytuacja koncernu wymusiła na zarządzie przeprowadzenie restrukturyzacji. Firma Sony w bieżącym roku fiskalnym (od 1 kwietnia 2012 roku do 31 marca 2013 roku) planuje zwolnić ok. 10 tysięcy pracowników zatrudnionych w różnych oddziałach japońskiego giganta. W ten sposób ogólna siła robocza Sony zmniejszy się o ok. 6%. Tym samym potwierdziły się ostatnie plotki na ten temat.

Firma Sony ostatnio sukcesywnie zamyka kolejne lata ze stratą. W ostatnim roku fiskalnym obejmującym okres od 1 kwietnia 2011 roku do 31 marca 2012 roku może ona przekroczyć wcześniejsze prognozy. Wczoraj koncern przedstawił swoje najnowsze przewidywania, według których w podanym czasie miałby stracić ok. 6,4 miliardów dolarów. Oficjalne liczby poznamy dopiero za kilka tygodni, gdy sporządzony zostanie pełnoprawny raport finansowy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.