Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2012, 11:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera pełnej wersji darmowej, sieciowej strzelaniny Tribes: Ascend

Biblioteka tytułów typu free to play została zasilona o kolejną, bardzo interesującą produkcję. Dzisiaj odbyła się bowiem premiera strzelaniny Tribes: Ascend, którą wcześniej mogliśmy testować jedynie pod postacią bety.

Dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera pełnej wersji gry Tribes: Ascend. Strzelanina typu free to play autorstwa Hi-Rez Studios od wielu tygodni była dostępna w formie otwartej bety, dzięki czemu gracze mogli ją solidnie przetestować.

Udostępnienie końcowego produktu oznacza zamknięcie pewnego etapu dewelopingu, ale wcale nie równa się z ostatecznym zakończeniem prac nad tym tytułem. Możemy spodziewać się wypuszczania kolejnych aktualizacji, które będą wprowadzać do gry nową zawartość. Chcąc rozpocząć rozgrywkę, wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej i ściągnąć instalator.

Premiera pełnej wersji darmowej, sieciowej strzelaniny Tribes: Ascend - ilustracja #1

Wraz z premierą pełnej wersji twórcy wprowadzili dwie zasadnicze nowości. Pierwszą jest bardzo dobrze znana fanom serii mapa Raindance. Z kolei drugą jest opcja Custom Servers, która pozwoli określać dokładne zasady danej rozgrywki i zaprosić do niej innych graczy. Na razie funkcja jest dość okrojona i umożliwia sprawdzenie jedynie serwerów przygotowanych przez dewelopera. Sami będziemy je mogli założyć za kilka tygodni.

Tribes: Ascend to kolejna odsłona popularnej serii sieciowych strzelanin, zapoczątkowanej w 1998 roku przez grę Starsiege Tribes. Zabawa polega na starciach dużych grup graczy na obszernych mapach w wielu różnych trybach rozgrywki. Jest to produkcja free to play, a więc zabawę rozpoczynamy za darmo, ale dzięki systemowi opcjonalnych mikropłatności możemy za prawdziwe pieniądze wykupić dodatkowe klasy, przedmioty, czy bonusy przyspieszające rozwój postaci.