Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Starsiege: Tribes (PC)
OkładkaStarsiege: Tribes (PC)

Starsiege: Tribes PC

Koncentrująca się na wieloosobowej zabawie w sieci pierwszosobowa strzelanina, której akcję osadzono w znanym z serii EarthSiege uniwersum Metaltech.

Akcji | science fiction | FPS | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Starsiege: Tribes Premiera PC

22grudnia1998

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Starsiege: Tribes

Doom 3

Unreal Tournament (1999)

Quake II

Starsiege: Tribes jest stworzoną głównie z myślą o wieloosobowej zabawie w sieci strzelaniną FPS, osadzoną w uniwersum Metaltech, znanym m.in. z takich gier, jak Metaltech: EarthSiege i EarthSiege 2. Za powstanie gry odpowiada doświadczone studio Dynamix, które oprócz obu wspominanych tytułów ma na swoim koncie m.in. takie hity, jak MechWarrior, Red Baron czy A-10 Tank Killer.

Fabuła gry osadzona została w 40. wieku i nawiązuje do wydarzeń, ukazanych w obu wydanych wcześniej odsłonach cyklu EarthSiege. W czasach, kiedy dzięki odkryciu specjalnych bramek czasoprzestrzennych ludzkość zdolna jest kolonizować nawet odległe galaktyki, wybucha konflikt pomiędzy czterema potężnymi frakcjami: Children of the Phoenix, Blood Eagle, Diamond Sword oraz Starwolf. Opowiadając się po stronie jednej z nich, gracze stają do morderczej walki, której celem jest obrona posiadanych terytoriów oraz unikalnych interesów poszczególnych frakcji.

Pod względem mechaniki Starsiege: Tribes można by określić jako połączenie cech dynamicznej strzelaniny sieciowej pokroju Quake’a z elementami taktycznymi, przypominającymi nieco Tom Clancy’s Raibow Six Rogue Spear. Grający wcielają się w rolę jednego z 32 super-wojowników, mających do dyspozycji szereg pojazdów, arsenał ośmiu futurystycznych broni oraz trzy rodzaje pancerzy o odmiennych cechach. Każdy z uczestników zabawy posiada też na wyposażeniu specjalną baterię, służącą do zasilania odrzutowego jetpacka i niektórych rodzajów broni oraz aktywowania specjalnych pakietów, dzięki którym możemy modyfikować zdolności naszych wojowników. Prócz nich, jedną z najlepszych metod osłabienia przeciwnika jest niszczenie zainstalowanych w jego bazach struktur obronnych, takich jak działka, czujniki, generatory itp.

Rozgrywka może toczyć się na jednej z 40 sporej wielkości map, osadzonych w zróżnicowanych sceneriach i warunkach klimatycznych. Do dyspozycji graczy oddano kilka trybów rozgrywki, takich jak Capture the Flag, Deathmatch, Capture and Hold, Defend and Destroy oraz Find and Retrieve. W zależności od wybranego wariantu zabawy, przed grającymi stawiane są rozmaite cele, których realizacja wymagać będzie z reguły ścisłej współpracy graczy, reprezentujących tę samą frakcję. Starsiege: Tribes koncentruje się całkowicie na rozgrywce wieloosobowej i nie posiada klasycznej kampanii dla jednego gracza. Możemy jednak wziąć udział w specjalnych misjach treningowych, stworzonych celem doskonalenia umiejętności przed przystąpieniem do właściwej rozgrywki sieciowej.

W grze Starsiege: Tribes bardzo dobrze zbalansowano atrakcyjny gameplay z mnogością opcji konfiguracji uzbrojenia oraz płynność działania i niezawodność trybów sieciowych. Całość zrealizowana została w atrakcyjnej, trójwymiarowej grafice, choć celem uzyskania najlepszych walorów wizualnych niezbędne jest posiadanie nowoczesnego akceleratora 3D.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Starsiege: Tribes: 12+

Starsiege: Tribes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Pentium 166 Mhz (zalecane 200 MHz)
  • 32 MB RAM
  • Windows 95