Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2010, 10:25

autor: omadaha

Popularne Tribes powróci jako MMO

Serwis Massively poinformował, że Hi-Rez Studios – twórca taktyczno-szpiegowskiego MMOPRG Global Agenda, nabył prawa do marki Tribes. Informacja ta pojawiła się na forum społeczności Global Agenda, gdzie dyrektor generalny studia – Erez Goren ogłosił, rozpoczęcie prac nad nowym projektem zatytułowanym Tribes Universe.

Serwis Massively poinformował, że Hi-Rez Studios – twórca taktyczno-szpiegowskiego MMOPRG Global Agenda, nabył prawa do marki Tribes. Informacja ta pojawiła się na forum społeczności Global Agenda, gdzie dyrektor generalny studia – Erez Goren, ogłosił rozpoczęcie prac nad nowym projektem zatytułowanym Tribes Universe.

Popularne Tribes powróci jako MMO - ilustracja #1

Twórcy ujawnili, że nowa gra osadzona w uniwersum Tribes zawierać będzie między innymi: trzy frakcje, klany, pojazdy powietrzne i naziemne, rozbudowany, zwarty świat (bez instancji) i charakterystyczny dla tego środowiska ekwipunek taki jak: jetpacki, narty i duży arsenał dostępnej broni. Ponadto ogłoszono, że gracze mogą się spodziewać bardzo obszernych map, które swoimi rozmiarami dziesięciokrotnie przekroczą wymiary pustyni Sonora (obszar z Global Agenda).

Już teraz wiadomo także, że Tribes Universe koncentrować się będzie na rozgrywce PvP. Walki toczone będę przy udziale ponad stu graczy jednocześnie i podobnie jak to miało miejsce w przypadku klasycznej odsłony Tribes, świat gry obserwować będziemy głównie z perspektywy pierwszej osoby. Jedynie w przypadku niektórych pojazdów zmieni się ona na trzecioosobową.

Szef Hi-Rez Studios zapewnił ponadto, że rozpoczęcie prac nad nowym projektem nie oznacza, że twórcy zamierzają zrezygnować z wsparcia dla Global Agenda, która w dalszym ciągu będzie rozwijana.

Wedle wstępnych zapowiedzi Tribes Universe wejdzie w fazę testów na początku przyszłego roku. Pierwszeństwo w otrzymaniu kluczy do wersji alpha i beta będą mieli gracze Global Agenda, którzy osiągnęli 50 poziom doświadczenia.