Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Tribes: Ascend (PC)
OkładkaTribes: Ascend (PC)

Tribes: Ascend

Tribes: Ascend jest kolejną odsłoną serii popularnych sieciowych FPS-ów w klimatach science-fiction. Za produkcję odpowiada studio Hi-Rez. Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości. Po skolonizowaniu odległych planet ludzkość podzieliła się na kilka nacji.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | MMO | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tribes: Ascend Premiera

anulowana

X360

12kwi2012

PC

Gry podobne do Tribes: Ascend

Tribes: Zemsta

StarForge

Section 8: Prejudice

Tribes: Ascend to kontynuacja popularnej serii sieciowych FPS-ów, którą zapoczątkowało wydane w 1998 roku Starsiege Tribes. Całość oparta jest na modelu darmowym uzupełnionym dobrowolnymi mikropłatnościami. Tym razem opracowaniem gry zajął się zespół Hi-Rez Studios, czyli autorzy Global Agenda.

Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach w których ludzkość skolonizowała wiele planet rozsianych po różnych galaktykach. Nasza cywilizacja rozrosła się tak bardzo, że konflikt był nieunikniony. Ostatecznie wyłoniły się dwa główne plemiona – wierne Imperium Ludzkiemu Krwawe Orły, oraz wrogie im Diamentowe Miecze. Prócz nich istnieje jeszcze masa mniejszych plemion, wśród których liczą się zwłaszcza Gwiezdne Wilki oraz Dzieci Feniksa. W Tribes: Ascend fabuła nie odgrywa dużej roli i zamiast tego rywalizacja pomiędzy wspomnianymi organizacjami jest jedynie pretekstem do sieciowych pojedynków.

Gra jest sieciowym FPS-em. Zabawa polega więc na starciach dużych grup graczy na olbrzymich mapach. Do naszej dyspozycji oddano szeroki wybór futurystycznego uzbrojenia oraz sporo różnorodnych pojazdów. Najważniejszą częścią wyposażenia stanowi jednak plecak odrzutowy, który jest w rzeczywistości główną metodą podróżowania po polu bitewnym. Dzięki niemu możemy poruszać się w pełnych trzech wymiarach i zyskujemy swobodę ruchu o jakiej większość tradycyjnych FPS-ów może jedynie pomarzyć. Powraca również znak rozpoznawczy serii, czyli tzw. ślizganie. Poruszając się po opadającej powierzchni wystarczy przytrzymać spację, by nasza postać zaczęła się ślizgać i nabierać prędkości. W połączeniu z wykonywaniem w odpowiednich momentach wyskoków odrzutowych pozwala to w błyskawicznym tempie pokonywać olbrzymie dystanse. Zwłaszcza, że nie ma żadnej górnej granicy uzyskiwanej prędkości. Sprawni gracze mogą więc osiągnąć wręcz szaleńcze tempo.

W przeciwieństwie do poprzednich Tribes, gdzie swobodnie decydowaliśmy o tym, jak wyposażony zostanie nasz bohater, w Ascend ekwipunek zależy od wybranej przez nas klasy. Każdy wojownik ma na sobie zbroję (lekką, średnią albo ciężką), nosi dwie sztuki broni, granat lub ładunek wybuchowy oraz jeden dodatkowy przedmiot, np. wieżyczkę strażniczą. Na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie może wydawać się ograniczające, ale w rzeczywistości tak nie jest. Dzieje się tak za sprawą bardzo dużej ilości klas. Do wyboru jest ich dziewięć i różnią się głównie siłą pancerza, prędkością poruszania oraz uzbrojeniem. Kilka posiada też specjalne umiejętności – Inżynier potrafi budować wieżyczki strażnicze i naprawiać zepsuty sprzęt, a Infiltrator korzysta z kamuflażu. Każdą profesję możemy rozwijać na wiele sposobów, zdobywając nowe uzbrojenie, ekwipunek, opancerzenie i perki.

Tribes: Ascend korzysta modelu darmowego z dobrowolnymi mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze nabędziemy przedmioty dekorujące zbroje naszych wojowników, dodatkowe klasy oraz bonusy przyśpieszające rozwój postaci. Jednocześnie jednak wszystko (poza kilkoma ozdóbkami) można osiągnąć grając za darmo. Mikropłatności są tu po to, aby ułatwić życie tym, którzy nie mają czasu lub ochoty na spędzenie kilkudziesięciu godzin na doskonaleniu własnej postaci.

Gra powstała na silniku Unreal Engine 3.0. Technologia ta umożliwiła stworzenie olbrzymich map, po których poruszać się mogą spore grupy graczy.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tribes: Ascend: 12+

Tribes: Ascend Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360