Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2013, 07:40

Tribes: Ascend nie będzie dalej rozwijane

Firma Hi-Rez Studios poinformowała, że nie ma planów dalszego rozwijania gry Tribes: Ascend. Nie mamy więc co liczyć na poprawki błędów oraz nową zawartość. Sytuacja może ulec zmianie po ukończeniu prac nad SMITE, ale nawet wtedy bardziej prawdopodobne jest rozpoczęcia prac nad Tribes: Ascend 2 niż wyprodukowanie dużej aktualizacji do pierwszej części.

Fani Tribes: Ascend nie mają powodów do zadowolenia. - Tribes: Ascend nie będzie dalej rozwijane - wiadomość - 2013-07-13
Fani Tribes: Ascend nie mają powodów do zadowolenia.

Tribes: Ascend od kilku miesięcy nie otrzymało żadnej nowej aktualizacji, co z oczywistych powodów wywołało spory niepokój wśród fanów gry. Studio Hi-Rez postanowiło wreszcie podzielić się ze społecznością informacjami na temat przyszłości projektu i nie są to niestety dobre wieści. Prawie cały zespół jest obecnie zajęty rozwijaniem innych projektów. Natomiast Tribes: Ascend zostało praktycznie kompletnie porzucone.

  1. Tribes: Ascend – strona oficjalna gry

Sytuacja ta ma szanse zmienić się najwcześniej za sześć miesięcy, gdy ukończone zostaną prace nad SMITE. Rokowania nie są jednak dobre. Hi-Rez Studios zamierza bowiem skoncentrować się wtedy głównie na Global Agenda 2. Twórcy przyznali wręcz, że bardziej prawdopodobne jest powstanie Tribes: Ascend 2 niż wyprodukowanie dużej aktualizacji do pierwszej części.

Hi-Rez Studios zapewniło fanów, że nie zamierza zamykać serwerów Tribes: Ascend i gra wciąż będzie wspierana od strony technicznej. W planach są również turnieje. Wszystko to jednak ukierunkowane jest jedynie na utrzymywanie projektu w obecnym kształcie, a nie jego dalsze rozwijanie. Jest to o tyle zła wiadomość, że produkcja wciąż trapiona jest wieloma problemami, wśród których znajdują się zarówno typowe błędy, jak i niedopracowany balans rozgrywki. Co gorsza, jedna z projektantek ukończyła prace nad kilkoma nowymi mapami. Nie wiadomo jednak, czy zostaną one wprowadzone, gdyż Hi-Rez Studios nie chce poświęcić zasobów na ich odpowiednie przetestowanie oraz zaimplementowanie do gry.

Miesiąc temu jeden z deweloperów przyznał, że Tribes: Ascend nie przynosi już firmie zysków. Trudno więc oczekiwać, że studio będzie inwestowało w projekt duże środki. Pozostawienie gry z licznymi problemami technicznymi nie przysporzy jednak zespołowi fanów. Zwłaszcza, że taki sam los spotkał wcześniej Global Agenda. Jeśli do Hi-Rez przylgnie łatka firmy porzucającej swoje produkcje, to w przyszłości trudno będzie przekonać graczy do wydawania pieniędzy w kolejnych tytułach tej ekipy.