Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2015, 14:08

Wieści ze świata (Minecraft: Story Mode, Prison Architect, Mighty No. 9, Tribes: Ascend, HTC RE Vive) 31/8/2015

Dziś piszemy m.in. o paru ciekawostkach nt. Minecraft: Story Mode, ostatniej aktualizacji alfy Prison Architect przed wydaniem wersji 1.0, demie Mighty No. 9, przybliżonym terminie premiery gogli HTC RE Vive, wznowieniu wsparcia dla Tribes: Ascend oraz porażce gry Moonrise od studia Undead Labs. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta weekendowa (do poniedziałku 31.08 do godz. 19:00):

Oferta dnia (do poniedziałku 31.08 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 31.08 do godz. 19:00) – obniżka cen 118 gier, WWW

Promocje GOG.com

Przecena nowo wprowadzonych do oferty klasyków Bethesdy Softworks (do środy 2 września do godz. 14:59) – WWW, więcej informacji tutaj

Weekend Promo: Back to Old-School – 70% zniżki na ponad 30 klasyków z serii takich jak Alone in the Dark, Blood, Cannon Fodder, Carmageddon, Gothic, Leisure Suit Larry, RollerCoaster Tycoon i Sensible Soccer (do wtorku 1 września do godz. 5:59), WWW

Weekly Staff Picks: Braaaains! – promocja na kilka gier z zombie w roli głównej, w tym Dead State (oferta ważna do czwartku 3 września do godz. 11:59), WWW

Minecraft: Story Mode

Przy okazji imprezy PAX Prime na jaw wyszło kilka ciekawostek na temat kolejnej przygodówki studia Telltale Games. Po pierwsze, okazuje się, że Minecraft: Story Mode pozwoli nam dostosować kierowaną postać do własnych upodobań – wprawdzie w każdym wypadku będzie to Jesse, ale wybór wyglądu bohatera (karnacji, fryzury etc.), a nawet jego płci zostanie złożony w nasze ręce. Mężczyźnie głos podłoży Patton Oswalt (Remy z filmu animowanego Ratatuj), natomiast kobietę zagra Catherine Taber (Vette w Star Wars: The Old Republic i Padmé Amidala w serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów). Po drugie, w trakcie przygody przyjdzie nam skorzystać z systemu rzemiosła (craftingu) bardzo podobnego do tego, który występuje w oryginalnym Minecrafcie. Twórcy nie wyjawili jednak, jaką rolę mechanika ta będzie pełnić w rozgrywce i jak duży zakres swobody otrzymamy w konstruowaniu przedmiotów.

Wieści ze świata (Minecraft: Story Mode, Prison Architect, Mighty No. 9, Tribes: Ascend) 31/8/2015 - ilustracja #1

Prison Architect

Strategia o zarządzaniu więzieniem od studia Introversion Software doczekała się „ostatniej” aktualizacji w fazie alfa – ostatniej, zanim Prison Architect opuści Steam Early Access i ukaże się w wersji 1.0, co ma nastąpić w październiku bieżącego roku. Najważniejszą innowacją oferowaną przez omawiany patch jest system losowych zdarzeń, aktywowany w trakcie kreowania nowego zakładu karnego. Mowa tu o takich wypadkach jak pożar w kuchni, zawalenie się ściany czy epidemia wirusa przywleczonego wraz z nowym więźniem. Oprócz tego wprowadzono parę kosmetycznych zmian i wyeliminowano szereg błędów – z pełną listą poprawek zapoznacie się tutaj.

Mighty No. 9

Aby obłaskawić fanów zirytowanych niedawnym kilkumiesięcznym opóźnieniem (kolejnym) najnowszej platformówki Keijiego Inafune, studio Comcept szykuje specjalną rekompensatę dla osób, które wsparły zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze. 15 września darczyńcy otrzymają wersję demonstracyjną gry Mighty No. 9, zawierającą cztery etapy z singleplayerowej kampanii fabularnej oraz sześć poziomów z trybu wyzwań. Ponadto 29 września osobom mającym wkład w powstanie omawianej produkcji zostaną rozdane steamowe kody na trzy małe gry od studia Keijiego Inafune (w tym dwie 8-bitowe platformówki powiązane z Mighty No. 9) – Azure Striker Gunvolt, Mighty Gunvolt i Gal Gun.

HTC RE Vive

Jak wynika z informacji prasowej opublikowanej przez firmę Valve Software (i zreferowanej przez serwis The Verge) z okazji niedawnej imprezy PAX Prime, konsumencka wersja gogli wirtualnej rzeczywistości HTC RE Vive pojawi się na rynku najpewniej w pierwszym kwartale 2016 roku. Wprawdzie w tym roku sprzęt też będzie rozsyłany do graczy, ale tylko w „ograniczonej ilości”. Tym samym wszystko wskazuje na to, że firmie Gabe’a Newella przyjdzie stoczyć bezpośredni pojedynek z konkurencją w postaci Sony (Project Morpheus) i Oculus VR (Oculus Rift).

Tribes: Ascend

Wraz z dużym sukcesem MOB-y Smite i ciepłym przyjęciem zapowiedzianego niedawno Paladins: Champions of the Realm, studio Hi-Rez ma wreszcie dość zasobów, by zwrócić ponownie uwagę na swoje wcześniejsze dzieło. Ponad dwa lata po deklarowanym zaprzestaniu rozwoju gry, sieciowa strzelanka Tribes: Ascend doczeka się nowej zawartości. Na razie deweloper zapowiedział przygotowanie świeżej mapy i paru innych „małych zmian”, jak również zapewnił, że na tym wspieranie owej produkcji się nie skończy. Nowości mają pojawić się na serwerach testowych za około dwa tygodnie, „jeśli wszystko pójdzie dobrze”.

Moonrise

Pierwsze podejście studia Undead Labs (znanego głównie z udanego survivalu State of Decay) do rynku mobilnego i modelu free-to-play zakończyło się niepowodzeniem. Mowa tu o ujawnionej rok temu grze Moonrise – swego rodzaju RPG o tresowaniu niezwykłych stworków i wystawianiu ich do taktycznych potyczek. Z powodu niezadowalającego zainteresowania użytkowników deweloper wycofał produkt ze sprzedaży w programie Steam Early Access oraz zapowiedział, że nie wypuści go w formie komercyjnej. Nie oznacza to jednak całkowitego zaprzestania prac nad tym tytułem – twórcy będą jeszcze poprawiali Moonrise i wzbogacali o nową zawartość dla dotychczasowych graczy, a wraz z końcem roku (31 grudnia o północy) wyłączą serwery, uniemożliwiając dalszą zabawę. Dotyczy to również wersji mobilnych – użytkownicy z krajów, w których nastąpił soft-launch na iOS (m.in. Australia i Kanada), nadal mogą się bawić, ale reszta świata i posiadacze urządzeń z Androidem muszą obejść się smakiem. Jednocześnie twórcy oznajmili, że są bardzo dumni z pewnych rozwiązań w tej produkcji, i zapowiedzieli, że być może jeszcze wrócą do nich w swoich przyszłych projektach.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy:

 1. Supernova – trailer (PAX Prime 2015)
 2. Guild Wars 2: Heart of Thorns – raidy
 3. Guild Wars 2 – Play for Free
 4. One Piece: Pirate Warriors 3 – The Pirates are back
 5. Necropolis – trailer (PAX Prime 2015)
 6. Mutant Football League – trailer
 7. King's Quest – Rubble Without a Cause
 8. Hitman – gameplay (PAX Prime 2015)
 9. Gigantic – trailer (PAX Prime 2015)
 10. Dragon Age: Inkwizycja – DLC Trespasser / Intruz
 11. Bounty Train – cechy gry
 12. Atlas Reactor – kulisy produkcji
 13. LawBreakers – zwiastun rozgrywki
 14. Cities: Skylines - After Dark – trailer (PAX Prime 2015)
 15. Sword Coast Legends – trailer