Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Guild Wars 2: Heart of Thorns (PC)
OkładkaGuild Wars 2: Heart of Thorns (PC)

Guild Wars 2: Heart of Thorns PC

Pierwsze duże rozszerzenie fabularne do popularnej gry MMO Guild Wars 2 studia ArenaNet. Dodatek niesie ze sobą przede wszystkim całkiem nową historię, która rozgrywa się w niedostępnym wcześniej obszarze dżungli Maguuma.

To jest dodatek do gry Guild Wars 2.

RPG | fantasy | PvP | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guild Wars 2: Heart of Thorns Premiera PC

23października2015

pudełko PL

23października2015

producent: ArenaNet Inc. wydawca: NCsoft wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Guild Wars 2: Heart of Thorns

World of Warcraft

RIFT

Dark Age of Camelot

Guild Wars 2: Heart of Thorns to pierwsze duże rozszerzenie do drugiej części niezwykle popularnego MMORPG fantasy, będącego efektem współpracy firmy NCSoft i amerykańskiego studia ArenaNet Inc., które odpowiada za wszystkie wydane dotąd gry i dodatki z serii.

Heart of Thorns to przede wszystkim zupełnie nowa historia fabularna, której akcja rozgrywa się w niedostępnym wcześniej obszarze dżungli Maguuma. Wraz z nią na graczy czeka cała masa nowych zadań głównych i pobocznych, rozszerzających fabułę gry podstawowej. Na zupełnie nowej, otwartej mapie przyjdzie nam m.in. stawić czoła kolejnym falom sługusów złego Mordremotha, a także nowym przeciwnikom i wymagającym bossom. Z pomocą przyjdą nam za to całkiem nowi sojusznicy – zamieszkujące dżunglę pradawne cywilizacje, które odkryjemy podczas podróży. Pomocne mogą okazać się także umiejętności nowej klasy postaci tj. Revenanta, ciężkozbrojnego wojownika władającego potężną mocą Mgieł.

Dodatek niesie ze sobą również całą masę istotnych zmian w mechanice rozgrywki i systemie rozwoju postaci. W grze wprowadzono możliwość nauczenia się pobocznej specjalizacji przez przedstawiciela każdej z profesji. Zmiany dotknęły także znanego już systemu Mastery, zakładającego zbieranie punktów za wykonywanie misji i różnego rodzaju wyzwań, a następnie wykorzystanie ich do odblokowania nowych umiejętności lub przedmiotów. System dostępny jest dla każdej z postaci, która osiągnęła co najmniej 80 poziom doświadczenia.

Istotną nowością w Heart of Thorns jest opcja Guild Halls, pozwalająca w sercu dżungli Maguuma wznieść siedzibę naszej gildii. Co ważne, działając wspólnymi siłami wszystkich członków gildii, budynki można z czasem ulepszać i rozbudowywać.

Fanów bezpośredniej rywalizacji pomiędzy graczami ucieszy zapewne wprowadzenie nowego trybu rozgrywki PvP o nazwie Stronghold. Polega on na atakowaniu i obronie tytułowych twierdz, zaś kluczową rolę dla przebiegu rozgrywki pełnią zapasy, które możemy wykorzystać do zatrudnienia sojuszniczych jednostek. Ostatnią z godnych odnotowania nowości jest całkiem nowa mapa Borderlands, osadzona na terenach pustynnych i przeznaczona do epickich potyczek w trybie World vs. World.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 265 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Guild Wars 2: Heart of Thorns cena w dniu premiery: 109,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Guild Wars 2: Heart of Thorns

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Guild Wars 2: Heart of Thorns Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Quad 2.0 GHz/AMD Athlon 64 X2 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7800/Radeon X1800 lub lepsza
  • 35 GB HDD
  • Windows XP(SP3)