Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2015, 23:00

Przegląd MMO (19/01/2015) – m.in. Black Desert, Guild Wars 2, H1Z1

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejne materiały wideo prezentujące rozgrywkę w Black Desert, najnowsze doniesienia w sprawie Guild Wars 2 oraz problemy towarzyszące debiutowi wczesnej wersji H1Z1.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowsze materiały wideo prezentujące oblężenia zamków oraz wojny gildii w Black Desert, zbliżającą się wielkimi krokami (choć wciąż jeszcze nieoficjalną) zapowiedź pierwszego dodatku do Guild Wars 2, a także problemy związane z wczesnym dostępem do H1Z1. Ponadto wspominamy o takich grach jak DC Universe Online, TERA oraz World of Warcraft.

Black Desert

W sieci pojawiło się ostatnio sporo materiałów prezentujących masowe PvP w Black Desert. W najnowszej produkcji studia Pearl Abyss nie zabraknie zarówno wojen pomiędzy gildiami, jak i dobrze znanych z innych tytułów oblężeń zamków. Przedstawione na zamieszczonych poniżej filmach starcia wyglądają nadzwyczaj dobrze – twórcom udało się uniknąć chaosu jaki zazwyczaj towarzyszy podobnym aktywnościom. Na deser znajdziecie także zapis z rozgrywki prezentujący możliwości jednej z dostępnych klas, tj. Beast Mastera.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Desert

Guild Wars 2

Dokładnie 24 stycznia o godzinie 17:30 czasu polskiego przedstawiciele studia ArenaNet zdradzą czym będzie Heart of Thorns. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to pierwszy pełnoprawny dodatek do Guild Wars 2. Całe wydarzenie odbędzie się podczas targów PAX South, skąd będzie na bieżąco relacjonowane za pośrednictwem oficjalnego kanału produkcji na platformie Twitch. Poniżej znajdziecie zwiastun rzekomego rozszerzenia, który znalazł się w finalne drugiego sezonu tzw. Żyjącej Opowieści.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

H1Z1

W minionym tygodniu, po kilku przesunięciach i opóźnieniach, H1Z1 w końcu trafiło w ręce wyczekujących graczy. Udział w zabawie biorą, póki co, jedynie posiadacze płatnych pakietów. Choć twórcy przestrzegali, że tytuł wciąż ma mnóstwo braków i niedociągnięć, nie odbyło się bez zgrzytów – prócz standardowych w tego typu wypadkach problemów ze stabilnością serwerów pojawiły się także oskarżenia o niesłowność, bowiem przed debiutem gry zapewniano, że nie uświadczymy w niej jakichkolwiek elementów pay-to-win, co w praktyce okazało się nie do końca prawdą. Sony Online Entertainment postanowiło podnieść swoje notowania, oferując wszystkim niezadowolonym nabywcom zwrot pieniędzy – szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry H1Z1

DC Universe Online

Niedawno swoje 4. urodziny obchodziło najpopularniejsze obecnie MMORPG o superbohaterach – DC Universe Online. Twórcy, prócz zwyczajowych podziękowań, pochwalili się także dorobkiem ostatnich lat, na który składa się ponad 40 uaktualnień i 12 dodatków. Na wszystkich graczy czeka pakiet urodzinowych misji, za którego wykonanie otrzymają zestaw unikatowych portretów. Więcej na ten temat przeczytacie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DC Universe Online

TERA

Już pod koniec lutego bieżącego roku amerykańska wersja TERA, za którą odpowiedzialna jest firma En Masse Entertainment, wzbogaci się o uaktualnienie obejmujące m.in. podniebne fortece oraz całkowicie nową instancje i wyposażenie. Nie wiemy jeszcze kiedy europejska wersja gry, wydana przez niemieckie Gameforge, otrzyma bliźniaczą aktualizację, choć stanie się to najprawdopodobniej w podobnym przedziale czasowym.

  1. Oficjalna strona internetowa amerykańskiej wersji TERA

World of Warcraft

Przedstawiciele firmy Blizzard Entertainment postanowili oddać należny hołd wszystkim najzagorzalszym fanom World of Warcraft – każdy kto nieprzerwanie od 10 lat (każdego miesiąca) opłacał abonament otrzyma unikatowy upominek w postaci ponad 3-kilogramowej figurki orka, będącego repliką tej, która znajduje się przed główną siedzibą amerykańskiego giganta.

Przegląd MMO (19/01/2015) – m.in. Black Desert, Guild Wars 2, H1Z1 - ilustracja #4
  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft