Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2016, 12:16

Kolejne kłopoty Black Desert oraz masa nowości w Tree of Savior – Wieści MMO (18/10/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji w Black Desert (i problemach, jakie wywołała), 19. dodatku do The Lord of the Rings Online (March of the King), sporym patchu, który zawitał w Tree of Savior, oraz o zbliżającym się debiucie free-to-playowej wersji EVE Online.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko.

CIEKAWOSTKI

Kolejne kłopoty Black Desert oraz masa nowości w Tree of Savior – Wieści MMO (18/10/2016) - ilustracja #1

Tom Chilton opuszcza WoW-a

Wieloletni producent World of Warcraft, Tom Chilton, opuszcza zespół, by zająć się „inną” produkcją Blizzarda. Zastąpi go Ion Hazzikostas, związany z firmą od 2008 roku. Czyżby Tom miał odtąd zajmować się czymś równie tajnym, co Project Titan?

75 tysięcy dolarów za zniszczenie wrogiej korporacji w EVE Online

Zapalony gracz oferuje niemałą nagrodę w zamian za rozbicie wrogiego sojuszu. Chętni będą musieli nieco się jednak namęczyć, gdyż celem jest jedna z najsilniejszych ekip w grze.

Black Desert

W minionym tygodniu Black Desert wzbogaciło się o zawartość kolejnych aktualizacji. Do grona przebudzonych klas dołączył popularny Ranger, który będzie mógł odtąd walczyć również w zwarciu za pomocą miecza i sztyletu. Standardowo - by „obudzić” swoją postać, będziemy musieli wykonać specjalny quest dostępny od 56. poziomu doświadczenia. Szczegółowy opis wspomnianego zadania oraz odblokowanych w ten sposób umiejętności znajduje się pod tym adresem.

Jednocześnie świat gry został poszerzony o nieodkryty dotąd obszar oceaniczny, co niestety nie odbyło się bez pewnych problemów technicznych. Gracze stracili zdobyte profesje, wolne sloty w ekwipunku, zniknęły opisy niektórych zadań oraz część elementów interfejsu. Kakao Games zadziałało jednak nader szybko i z powodzeniem usunęło lwią część usterek. Obecnie nie powinny występować już żadne problemy z grywalnością.

EVE Online

Coraz bliżej do premiery darmowego EVE Online. Nowy model biznesowy ma zadebiutować dokładnie 8 listopada, wprowadzając do świata gry podział na dwa rodzaje kont – alfa i omega. Pierwsze z nich, bezpłatne, będzie objęte pewnymi ograniczeniami związanymi z dostępem do wybranych umiejętności oraz statków. Drugie, wymagające opłacania abonamentu, oferować będzie pełne spektrum zasobów EVE. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tu.

The Lord of the Rings Online

LOTRO doczeka się niebawem kolejnego, już dziewiętnastego rozszerzenia zatytułowanego March of the King. Tym razem twórcy wyślą nas aż do bram samego Mordoru. Wyruszymy tam pod wodzą Aragorna, by wziąć udział w epickim starciu z siłami Saurona. Oprócz nowej warstwy fabularnej aktualizacja wprowadzi m.in. możliwość nabycia rezydencji na wybrzeżu obok Dol Amroth, nowe tereny oraz wyposażenie. Szczegóły dostępne są pod tym adresem.

Tree of Savior

Długo oczekiwana aktualizacja w końcu zawitała do świata Tree of Savior. Uaktualnienie wprowadza m.in. zwiększony maksymalny poziom doświadczenia (obecnie 330), nowe mapy, trzy field bossy, szereg questów, przedmiotów i recept, a także dwie instancje przeznaczone dla graczy z 290. i 315. poziomem. Wisienką na torcie jest jednak Rank 8, który wprowadza do bazowych klas kilka dodatkowych postaci, do których dostęp odblokujemy na różnych etapach rozgrywki. Dokładne informacje na temat zawartości aktualizacji znajdują się tu.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.