Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2015, 13:17

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Guild Wars 2: Heart of Thorns, Far Cry 4, Obcy: Izolacja) 13/1/2015

Dziś piszemy m.in. o możliwym dodatku do Guild Wars 2 oraz premierze nowych DLC do Far Cry 4 i Obcy: Izolacja. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 14.1):

 1. Skullgirls – obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 19.1) – obniżka cen 95 tytułów, WWW

Guild Wars 2: Heart of Thorns

Czym jest Guild Wars 2: Heart of Thorns? - Wieści ze świata (Guild Wars 2: Heart of Thorns, Far Cry 4, Obcy: Izolacja) 13/1/2015 - wiadomość - 2015-01-13
Czym jest Guild Wars 2: Heart of Thorns?

Firma NCsoft zarejestrowała znak handlowy Guild Wars 2: Heart of Thorns, wraz z towarzyszącym mu logiem z charakterystycznym smokiem, widocznym powyżej. Póki co wydawca Guild Wars 2 nie wydał na ten temat oficjalnego oświadczenia, ale całkiem prawdopodobne jest, że twórcy tego popularnego MMORPG pracują nad pełnoprawnym dodatkiem. Zdjęcie wspomnianego wniosku, znalezionego na stronie Biura Patentów i Znaków Towarowych USA, można obejrzeć w tym miejscu.

Call of Duty Online

Wczoraj Call of Duty Online zostało oficjalnie wydane w Chinach, gdzie gra od jakiegoś czasu była dostępna w wersji cyfrowej. Sieciowa strzelanina free-to-play oparta na słynnej serii FPS-ów ze stajni firmy Activision od podstaw była tworzona z myślą o graczach z Dalekiego Wschodu, w związku z czym nie jest planowane przeniesienie jej na rynek zachodni.

Far Cry 4

Posiadacze przepustki sezonowej do Far Cry 4 mogą już pobrać DLC zatytułowane Escape from Durgesh Prison. Póki co jest ono dostępne w wersji na PC, Xboksa One i Xboksa 360 – na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 3 pojawi się jutro. Ten kooperacyjny dodatek stawia przed graczami zadanie jak najszybszego uwolnienia się z tytułowego więzienia i wywalczenia sobie drogi do punktu ewakuacji.

Obcy: Izolacja

Dziś premierę ma Safe Haven – trzeci z pięciu planowanych DLC do gry Obcy: Izolacja, wchodzących w skład przepustki sezonowej. Dodatek jest już dostępny na platformie Xbox Live, a po godzinie 19:00 pojawi się na Steamie. Jutro powinien trafić również na PlayStation Network. Safe Haven wprowadza nowy tryb wyzwań, w którym gracze muszą wykonać 10 zadań nie tracąc przy tym życia.

Hitman

Twórcy serii Hitman zapewniają, że nowe informacje na temat szóstej części cyklu skradanek o profesjonalnym zabójcy pojawią się w tym roku. Wiadomość taką podano na Twitterze w ramach odpowiedzi na pytanie fana o kolejną grę. Poprzednią „dużą” odsłoną był wydany w listopadzie 2012 roku Hitman: Rozgrzeszenie. W międzyczasie ukazały się dwie produkcje mobilne oparte na marce: Hitman GO i Hitman: Sniper.

Writers Guild Awards

Organizacja Writers Guild of America ogłosiła nominacje do tegorocznej nagrody za najlepszy scenariusz w grach wideo. Na liście potencjalnych zwycięzców znalazły się następujące tytuły: Alien: Isolation, Assassin’s Creed: Freedom Cry, Assassin’s Creed: Unity, The Last of Us: Left Behind. Gala Writers Guild Awards 2015 odbędzie się 14 lutego.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Construction Simulator 2014
 2. DmC: Devil May Cry Definitive Edition
 3. Sneaky Sneaky
 4. Serpent in the Staglands
 5. BOID
 6. The Hunter: Primal
 7. Wings! Remastered Edition
 8. Alien: Isolation - Trauma

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Forza Motorsport 6 teaser
 2. Heroes of Dragon Age trailer
 3. Assassin's Creed: Rogue Life as a Templar (PL)
 4. Technobabylon Charlie Regis - teaser
 5. Life is Strange dziennik dewelopera - A New Beginning
 6. Call of Duty: Heroes zwiastun na premierę