Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3XONEPS4X360
Okładka Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry (PC)

Assassin's Creed IV: Black Flag - Krzyk wolności

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

Samodzielne rozszerzenie do Assassin's Creed IV: Black Flag opracowane przez wewnętrzne studio firmy Ubisoft.

To jest dodatek do gry Assassin's Creed IV: Black Flag.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | sandbox | piraci | historyczne | XVIII wiek

Okładka Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

17gru2013

X360 XONE

18gru2013

PS4 PC PS3

Freedom Cry to jedno z pierwszych DLC do gry Assassin’s Creed IV: Black Flag, wzbogacające ją o nową mini-kampanię dla pojedynczego gracza.

W odróżnieniu od „podstawki”, głównym bohaterem dodatku jest nie Edward Kenway, lecz jego kwatermistrz Adewale, wyzwolony czarnoskóry niewolnik. Akcja Freedom Cry toczy się 15 lat po wydarzeniach ukazanych w Black Flag. Protagonista wyrusza z misją odzyskania paczki z rąk templariuszy, ale wskutek nieprzewidzianych wypadków rozbija się w pobliżu miasta Port-au-Prince. Na miejscu trafia na swoich zniewolonych pobratymców i postanawia wymierzyć sprawiedliwość, uwalniając rodaków i mszcząc się na białych panach.

Mimo że Adewale początkowo nie dysponuje orężem, wcale nie jest bezbronny. Po kilkunastu latach od przyłączenia się do asasynów, został on wyszkolony na skrytobójcę i stał się chodzącą maszyną do zabijania. Wśród nowych narzędzi mordu pojawiają się garłacze, maczety i petardy, pomagające odciągnąć wrogów. Wykorzystanie tych niezwykłych umiejętności jest kluczem do sukcesu podczas przechodzenia 9 misji, z których składa się mini-kampania Freedom Cry.

Ponieważ mamy tu do czynienia jedynie z DLC, ani podstawowe mechanizmy rozgrywki, ani strona techniczna Assassin’s Creed IV: Black Flag nie uległy zmianie. Rzecz jasna, do uruchomienia dodatku niezbędne jest posiadanie wersji podstawowej gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1432 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed IV: Black Flag - Krzyk wolności

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed IV: Black Flag - Krzyk wolności

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed IV: Black Flag - Krzyk wolności

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8
Recenzujemy Freedom Cry - pierwszy dodatek do gry Assassin's Creed IV: Black Flag
Recenzujemy Freedom Cry - pierwszy dodatek do gry Assassin's Creed IV: Black Flag

Recenzja 17 grudnia 2013, 09:00

Wady? Pomijając marne zagospodarowanie akwenu, o którym już wspomniałem, dostajemy to samo co zwykle. Poziom trudności walk to nadal śmiech na sali, ale do tego wszyscy fani zdążyli się już przyzwyczaić. Cieszą maczety w roli nowych narzędzi mordu i garłacz, który kładzie pokotem całą grupę żołnierzy naraz, ale coś za coś – jeszcze bardziej ułatwia to likwidowanie oponentów. We Freedom Cry najbardziej jednak drażniła mnie muzyka. Załoga Adewale szant nie śpiewa, więc podczas rejsu słyszymy jakieś smętne wypociny innego kompozytora, który Brianowi Tylerowi nie dorasta do pięt. Plemienne motywy wplecione w niektóre kawałki są bardzo fajne, ale ogólnie rzecz biorąc, ścieżka dźwiękowa ssie niemiłosiernie. Nie spodziewałem się, że można pod tym względem zniżyć się do poziomu Liberation z Vity, a jednak się udało.

PC
PS3
X360
XONE
PS4