Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2023, 10:14

autor: Maciej Gaffke

Piracka załoga w AC 4: Black Flag liczy 34 miliony osób, Ubisoft świętuje 10. rocznicę premiery

To już 10 lat, od kiedy fani Assassin's Creed otrzymali jedną z najlepiej ocenianych odsłon serii. Ubisoft przekazał wczoraj, ilu graczy przez ten czas bawiło się w popularnym Black Flag.

Źródło fot. Ubisoft
i

Fani pirackich tytułów mają powód do świętowania przy butelce rumu, ponieważ wczoraj miała miejsce 10. rocznica wydania jednej z najpopularniejszych odsłon Assassin’s CreedBlack Flag. Jak ujawnił Ubisoft, przez te wszystkie lata w grze bawiło się łącznie ponad 34 miliony graczy, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

  1. Assassin’s Creed IV: Black Flag – nasza recenzja
  2. Poradnik do gry

Bardzo liczna załoga czwartego Asasyna

Okrągła rocznica to zawsze powód do dumy i przywołania „starych, dobrych czasów”. Właśnie dlatego Ubisoft zamieścił w serwisie X post, w którym zachęca społeczność składającą się z ponad 34 milionów fanów Black Flag do podzielenia się swoimi wspomnieniami z gry.

Assassin’s Creed IV: Black Flag dla wielu wielbicieli marki jest jedną z najlepszych części. Udowadniają to liczne komentarze pod postem, które mocno zachwalają tytuł. Niektórzy wprost domagają się od francuskiego producenta odświeżenia tej pirackiej opowieści i wydania remake’u lub remastera.

  1. Black Flag to czwarta część serii Assassin’s Creed. Produkcja miała premierę 29 października 2013 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Wii U. Kilka tygodni później produkcja trafiła również na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC.
  2. Głównym bohaterem Black Flag jest Edward Kenway. Jak na pirata przystało, chce on poznać tajemnice zakonu skrytobójców, które mogą zagwarantować mu atrakcyjne skarby – dlatego podaje się za jednego z nich. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z jego planem i Kenway musi odnaleźć się w konflikcie tytułowych Asasynów z Templariuszami.
  3. Omawiana część Assassin’s Creed została bardzo dobrze przyjęta. Obecnie w serwisie Metacritic średnia nota Black Flag wynosi 88/100 (na podstawie 36 recenzji). Z kolei na Steamie czwarta odsłona Asasynów ma aż 89% pozytywnych opinii – do tej pory użytkownicy platformy Valve wystawili ich prawie 60 tysięcy.

Gdzie kupić Assassin’s Creed IV: Black Flag?

Uwielbiane przez wielu graczy Black Flag jest dostępne w kilku cyfrowych sklepach. Gra znajduje się również w popularnych usługach, w których można trafić też na inne odsłony Assassin’s Creed.

  1. Steam – za grę Ubisoftu w platformie Valve należy zapłacić 159,90 zł.
  2. Ubisoft+Black Flag można ogrywać też bezpośrednio w usłudze twórców. Miesięczna subskrypcja kosztuje aktualnie 69,90 zł. Gra jest dostępna też w Ubisoft Store za taką samą kwotę jak na Steamie.
  3. PlayStation Plus Extra – usługa Sony umożliwia zagranie w kilka części Assassin’s Creed. Wśród nich jest oczywiście Black Flag. Za tę wersję subskrypcji należy zapłacić 58 zł na miesiąc.
  4. Microsoft Store – jeśli chcecie kupić Black Flag na Xboksa, to musicie przygotować 79,99 zł.

Warto zaznaczyć, że Black Flag doczekało się jednego rozszerzenia – Krzyk wolności. Ukazało się ono około dwa miesiące po premierze podstawowej wersji gry. Wspomnijmy jeszcze, że tytuł posiada napisy w polskiej wersji językowej.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej