Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2014, 19:59

autor: qjin

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry od drugiej połowy lutego jako samodzielny dodatek

Firma Ubisoft poinformowała, że Freedom Cry, rozbudowane DLC do Assassin's Creed IV: Black Flag, stanie się od drugiej połowy lutego samodzielnym dodatkiem, a co za tym idzie – niewymagającym podstawowej wersji gry. Co ciekawe, nie dotyczy to każdej z platform sprzętowych.

Dość niespodziewanie francuski koncern Ubisoft zdradził dzisiaj, że Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry, jeden z wydanych już dodatków DLC do ubiegłorocznej odsłony serii o Asasynach, będzie sprzedawane jako osobna gra. Samodzielne rozszerzenie do „czwórki” zostanie wydane na PlayStation 3 i PlayStation 4 już 19 lutego 2014 roku, natomiast posiadacze pecetów muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać tydzień dłużej – do 25 lutego. A gdzie wzmianka o Xboksach? Zaskakujący jest brak tych konsol w oficjalnym komunikacie prasowym Ubisoftu, co może oznaczać, że Freedom Cry w tej postaci nie pojawi się na tych platformach sprzętowych albo trafi na nie z opóźnieniem. Póki co można tylko spekulować.

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry okazało się najbardziej rozbudowanym dodatkiem ze wszystkich wydanych na potrzeby serii Assassin’s Creed. W rozszerzeniu wcielamy się w postać znaną z podstawki – Adewale’a, kwatermistrza Edwarda Kenwaya, a później Asasyna. Akcja dodatku przenosi nas piętnaście lat po wydarzeniach zaprezentowanych w Black Flag do zupełnie nowego miejsca, w którym do wykonania czeka dziewięć pełnoprawnych misji. Jak możecie przeczytać w naszej recenzji, Freedom Cry oferuje dobre kilka godzin rozgrywki, a więc posunięcie ze strony Ubisoftu wydaje się uzasadnione, chociaż nie da się ukryć, że wydawca liczy dzięki temu na łatwy zysk.

Freedom Cry ukazało się pierwotnie 17 grudnia w wersji na Xboksa 360 i Xboksa One oraz 18 grudnia na PlayStation 3, PlayStation 4 i PC. Można go nabyć osobno (39,99 zł) albo inwestując w przepustkę sezonową do Assassin’s Creed IV: Black Flag. Samodzielna wersja będzie kosztować mniej niż Season Pass, czyli 14,99 dolarów (ok. 46 zł) - kwota ta w niektórych sklepach prawdopodobnie przełoży się na 14,99 euro (ok. 63 zł). Cena obowiązująca w Polsce nie jest jeszcze znana.