Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2013, 19:58

Assassin’s Creed IV: Black Flag – szczegóły związane z planowanymi DLC

Ubisoft ujawniło informacje związane z planowymi zestawami DLC dla Assassin’s Creed IV: Black Flag. Wejdą one w skład zapowiedzianego własnie Season Passu. Poza bonusowymi misjami, przedmiotami oraz skórkami, gracze otrzymają możliwość zabawy nowym bohaterem w mini-kampanii Freedom Cry.

Adewale dołącza do pokaźnej galerii bohaterów uniwersum Assassin’s Creed - Assassin’s Creed IV: Black Flag – szczegóły związane z planowanymi DLC - wiadomość - 2013-10-09
Adewale dołącza do pokaźnej galerii bohaterów uniwersum Assassin’s Creed

Assassin’s Creed IV: Black Flag nie trafił jeszcze na półki sklepowe, ale Ubisoft już z pompą zapowiada przygotowane z myślą o tytule zestawy dodatków. Sytuacja ta nie powinna już chyba nikogo dziwić, bowiem w ostatnich kilku latach stała się normą dla branży gier. Wydawca zachęca do kupna wszystkich DLC, które zawarte zostaną w zestawie Season Pass. Zgodnie z obietnicami, jego zawartość trafi w całości do graczy przed końcem marca przyszłego roku.

Najważniejszym planowanym rozszerzeniem jest składająca się z 9 misji mini-kampania Freedom Cry. Wcielamy się w niej w Adewale, wyzwolonego czarnoskórego niewolnika, który został pierwszym oficerem na pirackim statku protagonisty Black Flag, kapitana Edwarda Kenway'a. Piętnaście lat wiernej służby u boku dowódcy sprawiło, że Adewale stał się wyszkolonym asasynem, zdolnym poradzić sobie z wieloma przeciwnościami losu. Jego umiejętności zostaną wystawione na próbę gdy rozbije się na brzegach jego rodzinnej francuskiej kolonii Saint-Domingue, nie posiadając broni oraz będąc oddzielonym od wiernej załogi. Mimo to, Adewale postanawia pomóc znajdującym się tam niewolnikom, brutalnie mszcząc się na białych panach. Pozostałe dodatki zawierać będą szereg bonusowej zawartości, związanej z trybem singleplayer jak i multiplayer.

Na razie nie wiemy jak wiele godzin zabawy zapewnią nowe misje, a także czy wprowadzą jakieś nowinki do rozgrywki - Assassin’s Creed IV: Black Flag – szczegóły związane z planowanymi DLC - wiadomość - 2013-10-09
Na razie nie wiemy jak wiele godzin zabawy zapewnią nowe misje, a także czy wprowadzą jakieś nowinki do rozgrywki

W Skład Season Passu wejdzie:

  1. Mini-kampania Freedom Cry – dziewięć fabularnych misji, dzięki którym wcielimy się w postać Adewale, czarnoskórego asasyna, który wyrusza w samotną i niebezpieczną przygodę
  2. Kraken Ship Pack – zestaw dostępny jedynie wraz z Season Passem, zawierający elementy pozwalające na zmianę wyglądu okrętu Jackdaw, należącego do głównego bohatera gry.
  3. Death Vessel Pack, Crusader and Florentine Pack, Illustrious Pirates Pack – zestawy rozmaitych przedmiotów, broni, kostiumów oraz misji, które uatrakcyjnią zabawę singleplayer.
  4. Multiplayer character pack – komplet nowych postaci dla trybu multiplayer.

DLC będą sprzedawane również oddzielnie, ale jeżeli kupimy je w komplecie mają okazać się w sumie tańsze o około 20 procent. Season Pass będzie dostępny już w dniu premiery gry. W przypadku wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, mowa tu o 31 października, natomiast jeżeli chodzi o edycje na Xboksa One, PlayStation 4 i komputery PC, debiut nastąpi 29 listopada. Na razie zestaw nie został zapowiedziany na Wii U. Amerykańską cenę ustalono na 19,99 dolarów, co w Europie przełoży się zapewne na 19,99 euro (około 80 zł).

  1. Oficjalna strona gry Assassin's Creed IV: Black Flag
  2. Graliśmy w Assassin's Creed IV! Black Flag chwyta wiatr w żagle