Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2013, 20:50

Grand Theft Auto Online – Rockstar próbuje rozwiązać problem utraconych postaci

Rockstar opublikował wskazówki dla graczy, którzy informowali o tym, że utracili swój postęp w Grand Theft Auto Online. Deweloper ostrzega w nim, by nie tworzyć nowych postaci na slotach zaginionych protagonistów, ponieważ w ten sposób możemy na zawsze pożegnać się ze swoimi wcześniejszymi save'ami.

Wyboiste początki GTA Online mimo wszystko nie zniechęcają graczy - Grand Theft Auto Online – Rockstar próbuje rozwiązać problem zaginionych postaci - wiadomość - 2013-10-08
Wyboiste początki GTA Online mimo wszystko nie zniechęcają graczy

Grand Theft Auto Online wystartowało oficjalnie ponad tydzień temu, spotykając się z łatwą do przewidzenia popularnością, a także wieloma problemami technicznymi, uniemożliwiającymi zainteresowanym zabawę. Rockstar wciąż zapewnia, że pracuje intensywnie nad usunięciem wszystkich usterek i błędów związanych w większości przypadków z nadmiernie obciążoną infrastrukturą sieciową producenta. Dziś studio wydało kolejny komunikat dla graczy, tym razem dla tych, którzy informowali o tym, że ich postacie i zdobyte przedmioty były niedostępne albo znikały w tajemniczych okolicznościach.

Deweloper ostrzega, by nie tworzyć nowego protagonisty na pustym slocie należącym do zaginionego bohatera, bo w ten sposób tracimy szansę na jego odzyskanie. W zamian za to powinniśmy przejść do kampanii singleplayer i z poziomu menu pauzy jeszcze raz spróbować wejść do GTA Online. Metodę tę powinniśmy stosować do skutku, albo po prostu poczekać chwilę na to, aż informacje na serwerach zostaną odświeżone i odzyskane. Rockstar zapowiada, że to tymczasowe rozwiązanie i wkrótce nie będzie potrzebne, bowiem twórcy pracują nad stałymi zmianami, zapobiegającymi w przyszłości wszelkiego tego typu problemom.

Grand Theft Auto Online to wieloosobowa produkcja towarzysząca najnowszej odsłonie gangsterskiej serii studia Rockstar. Tytuł umożliwia wspólną rozgrywkę dla 16 graczy – mogą oni razem przechadzać się po mieście, brać udział w różnego rodzaju misjach rabunkowych czy standardowych trybach sieciowych (Deathmatch). Jeśli ktoś nie chce być skazany na konieczność dogadywania się z nieznajomymi, istnieje możliwość dołączenia do jednego z rywalizujących ze sobą gangów (Crews), będących lokalnym odpowiednikiem gildii.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto Online
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto V – 10 gwiazdek dla GTA V!