Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2013, 11:00

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry - premiera DLC już dzisiaj

Dzisiaj do sprzedaży trafi dodatek Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360 i Xbox One. Posiadacze PlayStation 3 i PlayStation 4 muszą poczekać do jutra.

Dodatek pozwala na wcielenie się w asasyna imieniem Adewale. - Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry - premiera DLC już dzisiaj - wiadomość - 2013-12-18
Dodatek pozwala na wcielenie się w asasyna imieniem Adewale.

Aktualizacja: Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom firma Ubisoft opóźniła premierę pecetowej wersji Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry. Nie podano nowego terminu, choć nie powinniśmy czekać dłużej niż kilka dni.

Nadszedł wreszcie dzień premiery Freedom Cry, czyli fabularnego DLC do gry Assassin’s Creed IV: Black Flag. Dodatek za kilka godzin będą mogli nabyć posiadacze pecetów oraz konsol Xbox 360 i Xbox One. Natomiast jutro zadebiutują wersje na PlayStation 3 i PlayStation 4. Rozszerzenie udostępnione zostanie za darmo posiadaczom przepustki sezonowej.

Freedom Cry wprowadza do gry długą na dziewięć misji mini-kampanię. Opowiada ona samodzielną historię, której głównym bohaterem jest dawny pierwszy oficer na statku Edwarda Kenwaya, czyli ciemnoskóry wojownik znany jako Adewale. Podczas zabawy zostanie on zmuszony do zmierzenia się z własną przeszłością i spróbuje doprowadzić do uwolnienia pojmanych niewolników.

Akcja dodatku osadzona jest na terenie Haiti i rozpoczyna się piętnaście lat po wydarzeniach z Assassin’s Creed IV: Black Flag. Adewale jest już kapitanem własnego statku w postaci potężnej jednostki Experto Crede i zdobyte umiejętności asasyna wykorzystuje do karania handlarzy niewolników oraz ich klientów. Poza nowymi misjami rozszerzenie oferuje także spory zestaw dodatkowego uzbrojenia, w tym maczetę oraz garłacza.

Polecamy przy okazji zapoznanie się z opublikowaną dzisiaj na naszym serwisie recenzją rozszerzenia:

  1. Recenzujemy Freedom Cry - pierwszy dodatek do gry Assassin's Creed IV: Black Flag

Redaktorowi DLC bardzo przypadło do gustu i chwalił sobie zwłaszcza rozmiary misji, obecność nowego miasta oraz dużą różnorodność zadań.