Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2014, 09:45

autor: Sarge

Assassin’s Creed IV: Freedom Cry w wersji standalone debiutuje na PS3 i PS4

Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry debiutuje dzisiaj w formie samodzielnego dodatku w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3 i PlayStation 4. Od najbliższego wtorku wersję standalone będą mogli zakupić także pecetowcy.

Dzisiaj po południu w europejskiej wersji usługi PlayStation Network zadebiutuje Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry w formie samodzielnego dodatku, który 25 lutego pojawi się także w ofercie Steama i Uplay. Oznacza to, że po nabyciu tej edycji będzie można uruchomić rozszerzenie bez konieczności posiadania podstawowej gry. Do tej pory Freedom Cry było dostępne wyłącznie w formie DLC, które do działania wymagało najpierw włączenia Assassin’s Creed IV: Black Flag. Samodzielny dodatek Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry będzie kosztował prawdopodobnie 14,99 euro (ok. 62 zł). Warto zaznaczyć, że DLC wymagające „podstawki” kosztuje mniej, bo 9,99 euro, czyli ok. 41 zł (było też dostępne bez opłat dla posiadaczy przepustki sezonowej).

W dodatku Freedom Cry wcielamy się w czarnoskórego Adewale - Assassin’s Creed IV: Freedom Cry w wersji standalone debiutuje na PS3 i PS4 - wiadomość - 2014-02-19
W dodatku Freedom Cry wcielamy się w czarnoskórego Adewale

Samodzielny dodatek Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry jest dostępny wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation 3, a doczeka się jeszcze wersji na PC. W tej chwili nie ma planów wydania go na innych platformach sprzętowych, a więc posiadacze Xboksa One oraz Xboksa 360 muszą obejść się smakiem. DLC nigdy nie trafiło na Wii U, zatem posiadacze konsoli firmy Nintendo tym bardziej nie mogli liczyć na samodzielne rozszerzenie.

W dodatku DLC Freedom Cry wcielamy się w Adewale – znanego z Assassin’s Creed IV: Black Flag oficera, służącego na statku Edwarda Kenwaya. Akcja toczy się 15 lat po wydarzeniach ukazanych w podstawowej wersji gry, gdy nowy protagonista wyrusza z misją odzyskania paczki z rąk templariuszy, ale po drodze dość nieoczekiwanie rozbija się w pobliżu miasta Port-au-Prince. Tam będzie musiał zmierzyć się z własną przeszłością i uwolnić pojmanych niewolników. DLC składa się z dziewięciu nowych misji.