Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2015, 15:07

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Grim Fandango - znamy minimalne wymagania sprzętowe reedycji

Jeden z serwisów dystrybucji cyfrowej rozpoczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na remake Grim Fandango – odświeżoną wersję kultowej przygodówki firmy LucasArts, nad którą pracuje studio Double Fine. Twórcy gry ujawnili także jej minimalne wymagania sprzętowe.

Na dwa tygodnie przed zaplanowaną premierą – wyznaczoną na 27 stycznia – w serwisie GOG.com można złożyć pre-order na nowe Grim Fandango. Jeśli ktoś zdecyduje się kupić remake tej legendarnej przygodówki, zapłaci za nią 11,89 euro, a więc około 51 zł.

To jednak nie wszystko – zaprezentowano także wymagania sprzętowe gry. Niestety twórcy podali tylko specyfikację minimalną. Nie jest ona na szczęście wysoka – produkcję będzie można uruchomić nawet na kilkuletnim komputerze.

Premiera nowego Grim Fandango już za dwa tygodnie - Grim Fandango - znamy minimalne wymagania sprzętowe odświeżonej wersji gry - wiadomość - 2015-01-13
Premiera nowego Grim Fandango już za dwa tygodnie

Sprawdźcie sami:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows Vista lub nowszy
  • Procesor: dwurdzeniowy lub szybszy
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta grafiki: GeForce 8600 GT, Radeon HD 4650 (512 MB pamięci) lub Intel HD 4000
  • Wolne miejsce na dysku: 4.5 GB

Grim Fandango przez wielu graczy uznawane jest za jedną z najlepszych przygodówek w dorobku nieistniejącej już firmy LucasArts. Produkcja przenosi graczy do inspirowanych meksykańskim folklorem i klimatem kina noir zaświatów, gdzie wcielają się w Manny’ego – kościotrupa pracującego w Departamencie Śmierci. W trakcie ubiegłorocznych targów E3 studio Double Fine ujawniło, że pracuje nad odświeżoną wersją gry, która ukaże się 27 stycznia na PC, PS4 oraz Vicie. Czuwa nad nią sam Tim Schafer, który był jednym z głównych projektantów oryginału.