Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 stycznia 2015, 15:43

Sky Punks – wyścigowa zręcznościówka zmierza na urządzenia mobilne

Studio Fathom Interactive zorganizowało prapremierę swojej najnowszej gry – wyścigowej zręcznościówki Sky Punks. Produkcja free-to-play, skierowana na Androida i iOS, jest już dostępna w wybranych krajach w wersji na iOS, a niedługo zaliczy debiut na całym świecie.

Początek roku przyniósł prapremierę kolejnej produkcji objętej programem wydawniczym Rovio Stars. Jest nią zręcznościówka Sky Punks, wyprodukowana przez kanadyjskie studio Fathom Interactive (Kaia’s Quest) z myślą o smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS. Póki co, produkcja została udostępniona w App Store w kilku wybranych regionach (Kanada, Australia, Filipiny, Indonezja), w modelu darmowym z mikropłatnościami. Oficjalna premiera w sklepie Apple i na platformie Google Play powinna odbyć się niebawem.

Sky Punks jest trójwymiarową zręcznościówką z rozgrywką bazującą na rozwiązaniach znanych z tzw. endless runnerów. Przejmiemy w niej kontrolę nad tytułowymi bohaterami, którzy spędzają całe dnie na odkrywaniu sekretów planety Neo Terra. Dokonują tego za sterami GlideWingów, czyli lewitujących tuż nad ziemią maszyn, przypominających skutery wodne. Zaserwowana tu kampania podzielona jest na misje, z których większość ma zamknięty charakter – zadania mogą polegać m.in. na odniesieniu zwycięstwa w wyścigu, zebraniu wszystkich znajdziek, zdobyciu określonej liczby punktów bądź zaliczeniu zleconych wyzwań.

W zamian za udane przejazdy będziemy otrzymywać złote monety, które przeznaczymy na odblokowywanie kolejnych bohaterów (w sumie jest ich około trzydziestu), różniących się wyglądem (ten można zmienić kupując dodatkowe kostiumy), statystykami oraz umiejętnościami specjalnymi. Pieniądze posłużą też do uzupełniania garażu o nowe, coraz to potężniejsze GlideWingi, a także ulepszania już posiadanych maszyn. Co ciekawe, poszczególni bohaterowie funkcjonują w sojuszach i odblokowanie wszystkich członków danej drużyny zapewnia każdemu z nich dostęp do specjalnych zdolności.

Na koniec przypominam, że Sky Punks to szósta produkcja wydana w ramach programu Rovio Stars, mającego na celu promowanie przez firmę Rovio dobrze zapowiadających się gier mobilnych, tworzonych przez debiutujących deweloperów. Dzieło Fathom Interactive dołączyło w ten sposób do Icebreaker: A Viking Voyage (opuściło program), Tiny Thief, Juice Cubes, Word Monsters (opuściło program) oraz Plunder Pirates.