Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Sky Punks (iOS)
OkładkaSky Punks (iOS)

Sky Punks

Mobilna zręcznościówka typu endless runner wzbogacona elementami gier wyścigowych. Sky Punks zostało wydane przez firmę Rovio (twórcę Angry Birds) w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Zręcznościowe | science fiction | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sky Punks to wydana na Androida zręcznościówka typu endless runner wzbogacona elementami gier wyścigowych. Produkcję opracowało studio Fathom Interactive, a wydała firma Rovio. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra stanowi rozwinięcie marki zapoczątkowanej przez przeglądarkową wyścigówkę Sky Pirates of Neo Terra Racing. Akcja osadzona jest zatem w nietypowym uniwersum science-fiction, gdzie obok ludzi żyją liczne inne rasy przypominające humanoidalne zwierzęta. Autorzy nie zawracali sobie głowy tworzeniem warstwy fabularnej i cała zabawa sprowadza się do rajdów przez pełne niebezpieczeństw i pułapek tory, po których pędzimy lewitującymi bolidami.

Sky Punks czerpie inspiracje z gatunku endless runner. W rezultacie nasza maszyna automatycznie leci naprzód z góry wyznaczoną trasą, a my za pomocą gestów kontrolujemy jedynie na którym z trzech pasów ruchu ma się znajdować bolid. Tory pełne są różnorodnych zagrożeń, takich jak przeszkody terenowe, przepaści czy atakujący nas wrogowie. W praktyce wygrana jest niemożliwa. Mapy generowane są losowo i nigdy się nie kończą, więc prędzej czy później popełniamy o jeden błąd za dużo i rajd kończy się kraksą. Zabawa polega więc na osiąganiu jak najwyższych wyników punktowych w celu pobicia rekordów własnych lub tych wypracowanych przez innych użytkowników.

Na torach porozrzucane są liczne możliwe do zebrania przedmioty. Cześć z nich to waluta, pozwalająca na kupowanie coraz szybszych maszyn oraz ulepszanie tych już posiadanych, a inne zapewniają krótkotrwałe ułatwienia podczas rywalizacji. Gra pozwala na pokierowanie kilkoma różnymi postaciami, ale różnią się one jedynie wyglądem. Początkowo dysponujemy tylko garstką bohaterów, ale kolejne postacie i kostiumy możemy zdobyć odnosząc sukcesy podczas rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Sky Punks: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND