Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 kwietnia 2015, 12:10

Sky Punks – Rovio wydało wesołą grę wyścigową

W ramach programu wydawniczego Rovio Stars ukazała się gra Sky Punks, czyli mobilny endless runner wzbogacony elementami wyścigowymi autorstwa studia Fathom Interactive.

Rovio Stars, czyli program fińskiej firmy, w ramach którego wydaje ona produkcje innych deweloperów, właśnie zaowocował kolejną premierą. Jest nią zręcznościówka Sky Punks, która łączy elementy endless runnerów z aspektami gier wyścigowych.

Obecnie Sky Punks dostępne jest wyłącznie w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS lub Android. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra stanowi rozwinięcie marki zapoczątkowanej przez przeglądarkową wyścigówkę Sky Pirates of Neo Terra Racing. Akcja osadzona jest zatem w nietypowym uniwersum science-fiction, gdzie obok ludzi żyją liczne inne rasy przypominające humanoidalne zwierzęta. Autorzy nie zawracali sobie głowy tworzeniem warstwy fabularnej i cała zabawa sprowadza się do rajdów przez pełne niebezpieczeństw i pułapek tory, po których pędzimy lewitującymi bolidami.

Sky Punks czerpie inspiracje z gatunku endless runner. W rezultacie nasza maszyna automatycznie leci naprzód z góry wyznaczoną trasą, a my za pomocą gestów kontrolujemy jedynie na którym z trzech pasów ruchu ma się znajdować bolid. Tory pełne są różnorodnych zagrożeń, takich jak przeszkody terenowe, przepaści czy atakujący nas wrogowie. 

Na torach porozrzucane są liczne możliwe do zebrania przedmioty. Cześć z nich to waluta, pozwalająca na kupowanie coraz lepszych maszyn oraz ulepszanie tych już posiadanych, a inne zapewniają krótkotrwałe ułatwienia podczas rywalizacji. Gra pozwala na pokierowanie kilkoma różnymi postaciami, ale różnią się one jedynie wyglądem. Początkowo dysponujemy tylko garstką bohaterów, ale kolejne postacie i kostiumy możemy zdobyć odnosząc sukcesy podczas rozgrywki.