Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSAND
Okładka Wings! Remastered Edition (PC)

Wings! Remastered Edition

Zremasterowana edycja klasycznej strzelaniny lotniczej, która zadebiutowała w 1990 roku na komputerach Amiga. Akcja gry toczy się w latach 1916-18, a my wcielamy się w pilota 56 Szwadronu RAF, zasiadając za sterami samolotu Sopwith Camel.

Akcji | I wojna światowa | samoloty | reedycje/remastery/remaki | strzelanki

Okładka Wings! Remastered Edition (PC)

producent: Cinemaware

wydawca: Cinemaware

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

17paź2014

PC

30kwi2015

AND iOS

Kompletnie zremasterowana edycja klasycznego hitu z 1990 roku. Pierwowzór zadebiutował na komputerach Commodore Amiga, gdzie stał się jedną z najpopularniejszych gier, zaś po wielu latach doczekał się konwersji na konsolkę GameBoy Advance, a także reedycji w serwisie GOG.com oraz na urządzeniach mobilnych. Za ponowne odświeżenie gry odpowiadają jej oryginalni twórcy ze studia Cinemaware.

Akcja gry toczy się w realiach I wojny światowej, a my wcielamy się w pilota legendarnego 56-go Szwadronu RAF, zasiadając za sterami dwupłatowca Sopwith Camel, wysłanego do walki z samolotami osi. Przed nami ponad 230 misji, rozgrywających się pomiędzy rokiem 1916 (kiedy to samoloty po raz pierwszy dołączyły do wojny) a 1918. W ich trakcie zajmujemy się powietrznymi pojedynkami jeden-na-jednego, a także bombardowaniem i ostrzeliwaniem naziemnych pozycji wroga. Rozgrywce towarzyszy warstwa fabularna, stylizowana na pamiętnik z czasu wojny.

Wings! jest klasyczną strzelanką lotniczą, w której, w zależności od rodzaju wykonywanej misji, akcję obserwujemy w perspektywie top-down lub w widoku pierwszoosobowym, zza sterów naszego samolotu. Nowa edycja gry odznacza się kompletnie zremasterowaną oprawą graficzną, stworzoną od nowa na bazie oryginalnej wersji z komputerów Amiga. W odróżnieniu od pierwowzoru została ona wykonana w pełnym trójwymiarze i w rozdzielczości HD. Na uwagę zasługuje także nieobecny w oryginale dubbing aktorski oraz odświeżony soundtrack, który nagrano ponownie z udziałem orkiestry. Dodatkowo twórcy pokusili się o smaczki w postaci pięciu ukrytych, niepublikowanych wcześniej misji oraz alternatywnego zakończenia gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

Wymagania wiekowe Wings! Remastered Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wings! Remastered Edition

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows Vista SP2/7/8

I wojna światowa w wydaniu mobilnym
I wojna światowa w wydaniu mobilnym

wiadomość17 lipca 2015

W najnowszej odsłonie naszego cyklu krótkich artykułów przyglądamy się najlepszym grom mobilnym osadzonym w realiach I wojny światowej.

Amigowy Wings powróci za 350 tysięcy dolarów – akcja na Kickstarterze
Amigowy Wings powróci za 350 tysięcy dolarów – akcja na Kickstarterze

wiadomość12 sierpnia 2012

Kultowy amigowy symulator Wings powróci, jeśli zbierzemy 350 tysięcy dolarów na Kickstarterze. Twórcy produkcji z firmy Cinemaware chcą wydać jej odświeżoną wersję na pecetach i urządzeniach mobilnych.

PC
AND
iOS