Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDPCiOS
Okładka Wings! Remastered Edition (AND)
OkładkaWings! Remastered Edition (AND)

Wings! Remastered Edition

Zremasterowana edycja klasycznej strzelaniny lotniczej, która zadebiutowała w 1990 roku na komputerach Amiga. Akcja gry toczy się w latach 1916-18, a my wcielamy się w pilota 56 Szwadronu RAF, zasiadając za sterami samolotu Sopwith Camel.

Akcji | I wojna światowa | samoloty | reedycje/remastery/remaki | strzelanki

Wings! Remastered Edition Premiera

17paź2014

PC

30kwi2015

AND iOS

producent: Cinemaware wydawca: Cinemaware Strona oficjalna

Kompletnie zremasterowana edycja klasycznego hitu z 1990 roku. Pierwowzór zadebiutował na komputerach Commodore Amiga, gdzie stał się jedną z najpopularniejszych gier, zaś po wielu latach doczekał się konwersji na konsolkę GameBoy Advance, a także reedycji w serwisie GOG.com oraz na urządzeniach mobilnych. Za ponowne odświeżenie gry odpowiadają jej oryginalni twórcy ze studia Cinemaware.

Akcja gry toczy się w realiach I wojny światowej, a my wcielamy się w pilota legendarnego 56-go Szwadronu RAF, zasiadając za sterami dwupłatowca Sopwith Camel, wysłanego do walki z samolotami osi. Przed nami ponad 230 misji, rozgrywających się pomiędzy rokiem 1916 (kiedy to samoloty po raz pierwszy dołączyły do wojny) a 1918. W ich trakcie zajmujemy się powietrznymi pojedynkami jeden-na-jednego, a także bombardowaniem i ostrzeliwaniem naziemnych pozycji wroga. Rozgrywce towarzyszy warstwa fabularna, stylizowana na pamiętnik z czasu wojny.

Wings! jest klasyczną strzelanką lotniczą, w której, w zależności od rodzaju wykonywanej misji, akcję obserwujemy w perspektywie top-down lub w widoku pierwszoosobowym, zza sterów naszego samolotu. Nowa edycja gry odznacza się kompletnie zremasterowaną oprawą graficzną, stworzoną od nowa na bazie oryginalnej wersji z komputerów Amiga. W odróżnieniu od pierwowzoru została ona wykonana w pełnym trójwymiarze i w rozdzielczości HD. Na uwagę zasługuje także nieobecny w oryginale dubbing aktorski oraz odświeżony soundtrack, który nagrano ponownie z udziałem orkiestry. Dodatkowo twórcy pokusili się o smaczki w postaci pięciu ukrytych, niepublikowanych wcześniej misji oraz alternatywnego zakończenia gry.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wings! Remastered Edition: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wings! Remastered Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista SP2/7/8
PC
AND
iOS