Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBAANDiOSPC
Okładka Wings (GBA)
OkładkaWings (GBA)

Wings

Wings! Emulated Amiga Edition

Mobilna edycja klasycznej strzelaniny lotniczej studia Cinemaware, bazująca na programowym emulatorze komputera Amiga, na którym gra zadebiutowała w 1990 roku. Podczas zabawy wcielamy się w pilota 56.

Akcji | I wojna światowa | samoloty | reedycje/remastery/remaki

Wings Premiera

15lis2002

GBA

20paź2014

iOS AND

24paź2014

PC

Wydana na platformie AND, PC i iOS gra Wings! Emulated Amiga Edition to konwersja klasycznej strzelaniny lotniczej studia Cinemaware, która zadebiutowała w 1990 roku na komputerach Amiga i stała się jedną z najpopularniejszych produkcji wydanych na tę platformę.

Mechanika

W grze Wings! wcielamy się w postać pilota myśliwca, który po stronie Niemców bądź państw Ententy uczestniczy w działaniach wojennych, rozgrywających się w trakcie I wojny światowej. Twórcy gry przygotowali ponad 200 misji, wypełnionych akcją i wrogimi maszynami latającymi, a do naszych zadań należy m.in. bombardowanie strategicznych miejsc, ostrzeliwanie wrogich konwojów, zbieranie ważnych informacji, a także klasyczne pojedynki powietrzne jeden na jednego. Całość nie aspiruje jednak do miana poważnego symulatora i ma charakter czysto zręcznościowy. Podczas zabawy mamy do wyboru dwie perspektywy. W widoku izometrycznym możemy oglądać z zewnątrz nasz samolot oraz najbliższe otoczenie. Drugą opcję stanowi stwarzająca pozory przestrzenności kamera umiejscowiona bezpośrednio za pilotem.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie AND, PC i iOS gra Wings! Emulated Amiga Edition bazuje na programowym emulatorze popularnych w latach 90. ubiegłego wieku komputerów Commodore Amiga. Dzięki temu otrzymujemy praktycznie niezmienioną, oryginalną produkcję sprzed lat, przystosowaną do obsługi z poziomu nowoczesnych komputerów PC oraz urządzeń przenośnych.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Wings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
GBA
iOS
AND
PC