Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3X360
Okładka Skullgirls (PC)

Skullgirls

Dynamiczna i świetnie animowana bijatyka, w której wcielamy się w tytułowe wojowniczki. Twórcy gry chcieli stworzyć produkcję skierowaną zarówno do weteranów, jak i nowicjuszy. Pierwsza grupa powinna docenić rozbudowany system walki, a druga mnóstwo samouczków.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Skullgirls (PC)

data premiery gry:

11kwi2012

X360

3maj2012

PS3

22sie2013

PC

Skullgirls to szybka, dwuwymiarowa bijatyka, skierowana zarówno do weteranów gatunku, jak i zupełnych nowicjuszy. Produkcja została stworzona przez studio Reverge Labs, w skład którego wchodzą między innymi Mike “Mike Z” Zaimont (turniejowy mistrz) oraz Alex “o_8” Ahad (utalentowany artysta i animator).

W grze przenosimy się do niezwykłego świata pogrążonego w konflikcie na skutek działania tajemniczego artefaktu - Skull Heart. Przedmiot spełnia życzenia młodych kobiet, ale robi to w sposób prawdziwie przebiegły: np. przynosząc pokój za pomocą wojny. Skull Heart zamienia też nieczyste dusze, które ośmielą się przynieść do niego prośby, w nieustraszone narzędzia do walki: tytułowe Skullgirls.

Jak na bijatykę przystało, Skullgirls zawiera rozgrywkę solową, mutliplayer oraz tryb treningu. Twórcy produkcji przygotowali osiem zróżnicowanych postaci żeńskich. Każda z nich dysponuje własnym zestawem ciosów i ruchów, które wykonujemy przy użyciu klasycznego, sześcioprzyciskowego układu sterowania. System walki jest niezwykle bogaty i pozwala wyprowadzać mnóstwo ataków i specjalnych mocy.

Celem producentów ze studia Reverge Labs było stworzenie gry, która nadawałaby się na turnieje i jednocześnie spodobała się nowicjuszom. Ten efekt udało się uzyskać za pomocą połączenia bogatego wachlarza ciosów i rozbudowanych trybów walki z wieloma systemami pomocy. Nowi gracze mogą skorzystać z samouczków i innych środków, aby nauczyć się ruchów oraz przyswoić specyficzną rozgrywkę.

Autorzy Skullgirls chwalą się, że w ich grze możemy zobaczyć najbardziej szczegółowo animowane postacie. Wszystkie bohaterki narysowano ręcznie i podrasowano za pomocą silnika 3D. Sporą atrakcją jest też ścieżka dźwiękowa, napisana przez Michiru Yamane, czyli kompozytora znanego z Castlevania: Symphony of the Night. Produkcja korzysta z kodu sieciowego w standardzie GGPO, który eliminuje lagi z rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Skullgirls

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Skullgirls

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8
  • łącze internetowe

Czarny Wilk Ekspert 19 listopada 2013

Skullgirls ma ładną grafikę i solidnie skonstruowaną mechanikę walk. Rozczarowuje jednak ubogością trybów rozgrywki, liczbą postaci oraz brakiem jakiegokolwiek elementu wyróżniającego grę na tle konkurencji.

6.0
Skullgirls z milionem sprzedanych egzemplarzy na Steamie
Skullgirls z milionem sprzedanych egzemplarzy na Steamie

wiadomość5 września 2017

Mike Zaimont, jeden z twórców dwuwymairowej bijatyki Skullgirls, pochwalił się na Twitterze, że na samym tylko Steamie gra sprzedała się w milionie kopii. Warto zaznaczyć, że tytuł wyszedł również na konsolach starej i nowej generacji oraz urządzeniach mobilnych.

Wieści ze świata (Destiny, Skullgirls, Games with Gold, Xbox One) 15/11/13
Wieści ze świata (Destiny, Skullgirls, Games with Gold, Xbox One) 15/11/13

wiadomość15 listopada 2013

Dziś piszemy m.in. o beta testach strzelaniny Destiny, darmowym weekendzie z grą Skullgirls, programie Games with Gold, a także nowych zasadach przydzielania punktów Gamerscore w produkcjach na Xboksa One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Wargame: AirLand Battle, EverQuest Next, Xbox One) 2/8/13
Wieści ze świata (Wargame: AirLand Battle, EverQuest Next, Xbox One) 2/8/13

wiadomość2 sierpnia 2013

Dziś piszemy m.in. o darmowym DLC do Wargame: AirLand Battle, kompozytorze muzyki do EverQuest Next oraz zgrywaniu rozgrywki z gier na Xboksie One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Skullgirls, klasyczna bijatyka 2D, ukaże się 22 sierpnia na PC
Skullgirls, klasyczna bijatyka 2D, ukaże się 22 sierpnia na PC

wiadomość13 lipca 2013

Fani dwuwymiarowych bijatyk, grający na komputerach PC, powinni zaznaczyć sobie w kalendarzu datę 22 sierpnia. Wtedy na rynku zadebiutuje PC-towa wersja, znanej z konsol PlayStation 3 i Xbox 360, gry Skullgirls.

Wieści ze świata (Skullgirls, Defiance, Afterfall: Pearl of the Wasteland) 14/5/13
Wieści ze świata (Skullgirls, Defiance, Afterfall: Pearl of the Wasteland) 14/5/13

wiadomość14 maja 2013

Dziś piszemy m.in. o grze Skullgirls w wersji na Wii U, dodatkach DLC do Defiance, scenarzystach nadchodzącej produkcji Afterfall: Pearl of the Wasteland, a także zarejestrowanym znaku towarowym Shaqfighter. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

X360
PS3
PC