Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2013, 11:55

autor: Góral

Skullgirls, klasyczna bijatyka 2D, ukaże się 22 sierpnia na PC

Fani dwuwymiarowych bijatyk, grający na komputerach PC, powinni zaznaczyć sobie w kalendarzu datę 22 sierpnia. Wtedy na rynku zadebiutuje PC-towa wersja, znanej z konsol PlayStation 3 i Xbox 360, gry Skullgirls.

Studio Lab Zero Games, deweloper PC-towej wersji gry Skullgirls, poinformowało, że projekt ukaże się na rynku 22 sierpnia bieżącego roku. Tytuł zostanie wydany ponad rok po debiucie na konsoli Xbox 360 (kwiecień 2012 roku). Przy okazji ujawniono, że od 1 sierpnia, w sklepie Steam, będzie można składać zamówienia przedpremierowe. Więcej informacji zostanie ujawnionych już wkrótce.

Skullgirls na PC ukaże się w przyszłym miesiącu. - Skullgirls, klasyczna bijatyka 2D, ukaże się 22 sierpnia na PC - wiadomość - 2013-07-13
Skullgirls na PC ukaże się w przyszłym miesiącu.
Skullgirls w skrócie:
  • Bijatyka 2D na konsole i komputery PC
  • Gra wykorzystuje ciekawy mechanizm, umożlwiający tworzenie własnych drużyn. Jedna ekipa może więc składać się z 3 wojowniczek, a druga tylko z 1, ale za to znacznie wytrzymalszej i silniejszej

Edycja przeznaczona na popularne „blaszaki” została zapowiedziana w maju zeszłego roku. Prace nad konwersją trwają więc dość długo, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że twórcy równocześnie tworzą rozszerzenie, zawierające pięć nowych postaci. Sprawa jest o tyle ciekawa, że fundusze na dalszy rozwój produkcji zebrano w serwisie Indiegogo. Uzyskana kwota jest nieprzyzwoicie wysoka, bo wynosi aż 830 tys. dolarów. Wydaje się, że za takie pieniądze można by zrobić o wiele więcej, jednak swego czasu studio wszystko wytłumaczyło.

Skullgirls reprezentuje gatunek klasycznych, dwuwymiarowych bijatyk. Akcja rozgrywa się w krainie Canopy Kingdom, w której kobiety walczą o tajemniczy artefakt spełniający życzenia - Skull Heart. Tytuł zebrał pozytywne recenzje, uzyskując na serwisie Metacritic średnią ocen wynoszącą 82 punkty (PlayStation 3) i 78 w przypadku konsoli Xbox 360.