Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2013, 12:48

autor: Góral

Elite: Dangerous na pierwszych screenach

Michael Brookes, jeden z producentów gry Elite: Dangerous, opublikował pierwsze cztery screeny z nadchodzącej produkcji. Tytuł ukaże się na rynku, w wersji na komputery PC i Mac, w przyszłym roku.

Producent gry Elite: Dangerous, Michael Brookes, opublikował na forum Frontier pierwsze screeny z wyczekiwanego kosmicznego symulatora. Obrazki, przed publicznym ujawnieniem, zostały zaprezentowane osobom, które wsparły swego czasu projekt na serwisie Kickstarter.

Elite: Dangerous ukaże się w przyszłym roku. - Elite: Dangerous na pierwszych screenach - wiadomość - 2013-07-13
Elite: Dangerous ukaże się w przyszłym roku.

Elite: Dangerous będzie czwartą częścią serii kultowych symulatorów kosmicznych. Akcja produkcji toczy się w odległej przyszłości, a gracz wciela się w jednego z wielu pilotów statków. Cała reszta zależy już tylko od niego. Tytuł zaoferuje otwarty świat i mnóstwo możliwości. Wszystkie działania bawiących się osób będą wpływać na ekonomię i politykę.

Gra została sfinansowana na początku bieżącego roku. Twórcy ze studia Frontier Developments potrzebowali na projekt 1,25 mln funtów, a udało im się zebrać ponad 1,5 mln. Nadwyżka pieniędzy posłuży do produkcji wersji na komputery Mac i dodatkowe statki. Przy okazji warto wspomnieć, że chętni cały czas mogą wspierać twórców na oficjalnej stronie. Dzięki temu obecnie deweloperzy dysponują już kwotą przekraczającą 1,8 mln funtów.

Po więcej informacji na temat Elite: Dangerous odsyłam do naszej zapowiedzi. Wiktor Ziółkowski stwierdził w niej, że: „z podanych do tej pory informacji wyłania się obraz gry, która połączy najlepsze elementy poprzednich dzieł, a jednocześnie wprowadzi sporo nowych i wszystko to opakuje we współczesną oprawę graficzną z realistycznym silnikiem fizycznym.” Czekamy!

Elite: Dangerous zostało sfinansowane na Kickstarterze. - Elite: Dangerous na pierwszych screenach - wiadomość - 2013-07-13
Elite: Dangerous zostało sfinansowane na Kickstarterze.