Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2013, 14:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Destiny, Skullgirls, Games with Gold, Xbox One) 15/11/13

Dziś piszemy m.in. o beta testach strzelaniny Destiny, darmowym weekendzie z grą Skullgirls, programie Games with Gold, a także nowych zasadach przydzielania punktów Gamerscore w produkcjach na Xboksa One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Antichamber

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Antichamber. Dzieło Alexandra Bruce’a możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 6,45 euro (ok. 27 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

ZeniMax Media

Firma ZeniMax Media zarejestrowała znak towarowy „Void Engine Powered by Id Tech”. Prawdopodobnie zwiastuje to kolejny silnik graficzny dla konsol nowej generacji, choć na razie są to tylko spekulacje. Tajemniczy Void Engine najwyraźniej korzysta z technologii silnika id Tech, którego piąta generacja zostanie wykorzystana w takich grach jak Wolfenstein: The New Order, The Evil Within czy Doom 4. Przypomnijmy, że ZeniMax Media to właściciel kilku studiów deweloperskich, w tym m.in. id Software, Bethesda Game Studios, Arkane Studios.

Destiny

Pete Parsons ze studia Bungie poinformował, że w beta testach gry Destiny w pierwszej kolejności wezmą udział posiadacze PlayStation 3 i PlayStation 4. Dojdzie do tego na początku 2014 roku i na razie nie wiadomo jak długo będą musieli czekać użytkownicy Xboksa 360 oraz Xboksa One, by sprawdzić betę. Przypomnijmy, że będzie ona dostępna dla wszystkich osób zamawiających grę przedpremierowo. Stosowne klucze będą też rozdawane przez dewelopera.

W beta testach gry Destiny najwcześniej wezmą udział posiadacze konsol firmy Sony

Skullgirls

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam trwa darmowy weekend z grą Skullgirls. Do 17 listopada (godzina 22:00) można testować ten tytuł bez żadnych ograniczeń, nie uiszczając jakichkolwiek opłat. Wystarczy pobrać grę korzystając z linka dostępnego pod tym adresem. Z kolei do 18 listopada (godzina 19:00) trwa promocja, w trakcie trwania której można zakupić Skullgirls o 33% taniej niż zwykle, płacąc 9,35 euro (ok. 40 zł).

Games with Gold

Larry „Major Nelson” Hryb (osoba zajmująca się kontaktami ze społecznością Xbox Live) poinformował na Twitterze, że w ramach programu Games with Gold gracze będą co miesiąc dostawali za darmo gry na Xboksa One. Szczegóły na ten temat zostaną ujawnione w 2014 roku, więc można się domyślać, że do tego czasu abonenci usługi Xbox Live Gold będą nadal otrzymywali produkcje na Xboksa 360.

VGX

Odbywająca się regularnie gala Video Game Awards w tym roku będzie miała miejsce 7 grudnia pod skróconą nazwą VGX. Wszelkie szczegóły na temat imprezy zostaną ujawnione wkrótce. Na razie nie wiadomo, co może oznaczać zmiana skrótu, nie znamy też pełnej nazwy gali. Jak co roku możemy jednak spodziewać się nie tylko wyboru najlepszych gier tego roku, ale też ujawnienia nowych produkcji.

South Park

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała konsola PlayStation 4, a za tydzień na rynek wkroczy Xbox One. W sieci jak zawsze można trafić na wojny pomiędzy zaciekłymi zwolennikami obu platform sprzętowych. Producenci animowanego serialu South Park postanowili w satyryczny sposób przedstawić własny pogląd na tę sprawę. Jak na kwestię zakupu obu konsol zapatrują się bohaterowie South Park? Przekonacie się, oglądając poniższy film.

Xbox One

Z informacji przedstawionych przez serwis Xbox 360 Achievements wynika, że gry dostępne tylko w cyfrowej dystrybucji na Xboksa One nie będą miały narzuconego dotychczasowego limitu 400 punktów Gamerscore do zdobycia. Tak wynika z opisu produkcji Halo: Spartan Assault, w której będziemy mogli odblokować 30 osiągnięć wartych łącznie 1000 punktów Gamerscore. Taka wartość dotychczas była zarezerwowana tylko dla pudełkowych gier na Xboksa 360. Powyższe doniesienia potwierdził serwisowi XBLA Fans przedstawiciel firmy Microsoft – na Xboksie One wszystkie gry będą traktowane na tych samych zasadach i dostaniemy w nich możliwość zdobycia 1000 punktów Gamerscore.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Nightmares from the Deep: The Siren’s Call
 2. Tetrobot and Co.
 3. SimCity: Miasta Przyszłości
 4. Dark Souls II
 5. DayZ
 6. Star Wars: The Old Republic – Galactic Starfighter
 7. Next Car Game
 8. Rise of Venice: Beyond the Sea
 9. Fable Anniversary
 10. Alea Jacta Est: Parthian Wars
 11. Desktop Dungeons
 12. Blood Bowl II
 13. Risk of Rain
 14. Survivor Squad

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. inFamous: Second Son – gameplay
 2. Next Car Game – gameplay
 3. PS4 zwiastun na premierę #2
 4. PS4 zwiastun na premierę #3
 5. Soulcalibur II HD Online – zwiastun na premierę
 6. Star Wars: The Old Republic – Domination trailer
 7. The Last of Us: Left Behind – trailer
 8. Tearaway – match made in heaven – trailer
 9. Ryse: Son of Rome – The Fall epizod #4
 10. TowerFall – trailer
 11. X Rebirth – zwiastun na premierę
 12. Deadfall Adventures – Dżungla – trailer
 13. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – trailer
 14. inFamous: Second Son – trailer
 15. Neverwinter – Shadowmantle – Ścieżki Chwały (PL)
 16. Destiny – PS4 trailer
 17. EVE Online – Rubicon trailer
 18. Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty – trailer
 19. Trine 2 – PS4 trailer
 20. Need for Speed Rivals – zwiastun na premierę
 21. Uncharted - trailer