Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2013, 14:31

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – posiadacze konsol Sony zagrają jako Solid Snake

Przy okazji premiery konsoli PlayStation 4 Hideo Kojima ujawnił, jaki ekskluzywny dodatek w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes otrzymają posiadacze konsol firmy Sony. Będzie to DLC z misją Déjà Vu, która pozwoli nam wcielić się w rolę znanego z poprzednich odsłon serii Solid Snake’a.

Podczas uroczystości zorganizowanej z okazji amerykańskiego debiutu konsoli PlayStation 4, goszczącej wielu deweloperów współpracujących z firmą Sony, nie mogło zabraknąć tak zasłużonej postaci jak Hideo Kojima. Legendarny producent ujawnił, jaką ekskluzywną zawartość otrzymają posiadacze konsol PlayStation 3 i PlayStation 4 w grze Metal Gear Solid V: Ground Zeroes.

Będzie to DLC pozwalające rozegrać misję o nazwie Déja Vu, w której sterowaną postacią stanie się Solid Snake. Będzie to zadanie w zasadzie bliźniacze w stosunku do tych, jakie oryginalnie występują w Ground Zeroes, lecz nawiązujące graficznie do gry Metal Gear Solid (wydanej w 1998 roku na PSX i w 2000 roku na pecetach). Owe inspiracje będzie widać przede wszystkim w modelu głównej postaci – zostanie on bez mała żywcem przeniesiony z tytułu sprzed kilkunastu lat. Podobne „smaczki” dostrzeżemy bez trudu również w projektach przeciwników i wystroju lokacji.

Być może część graczy będzie rozczarowana faktem, że nie otrzymamy „prawdziwego” Solid Snake’a, a jedynie takiego rodzaju puszczanie oka do fanów. Należy jednak pamiętać, że akcja Ground Zeroes toczy się w roku 1975, a gra jest prequelem w stosunku do większości odsłon serii Metal Gear Solid (łącznie z jej protoplastą, czyli wydanym ćwierć wieku temu Metal Gear). Oznacza to, że pojawiając się w trakcie wydarzeń z owej produkcji, Solid Snake musiałby być zaledwie 3-latkiem.

Śnieżnobiałe wdzianka, kanciaste sylwetki… Też odczuwacie nostalgię?

Przypomnijmy, że piąta część cyklu Metal Gear Solid ukaże wydarzenia, które zapoczątkowały przemianę Big Bossa (czyli postaci, którą przyjdzie nam kierować) w głównego antagonistę z pierwszych odsłon serii, pokonywanego właśnie przez Solid Snake’a. Owa metamorfoza objawi nam się w pełni w zasadniczej części Metal Gear Solid V, czyli Phantom Pain, rozgrywającej się dziewięć lat po historii z Ground Zeroes, które pełni funkcję samodzielnego prologu do piątej odsłony serii.

Jak ujawniono niedawno, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes zadebiutuje wiosną przyszłego roku w wersji na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Z kolei premiera Phantom Pain powinna nastąpić w późniejszym okresie tego samego roku. W przypadku głównej części Metal Gear Solid V lista docelowych platform sprzętowych będzie wyglądała podobnie, z tym że pojawi się na niej dodatkowo PC.