Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2013, 17:59

autor: qjin

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes pojawi się na wiosnę 2014 roku

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, czyli wstęp do The Phantom Pain, zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku na konsolach obecnej i przyszłej generacji. Hideo Kojima, ojciec serii, wyjaśnia dodatkowo związek pomiędzy tymi dwoma tytułami.

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes ma być tylko swoistym preludium do The Phantom Pain - Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes pojawi się na wiosnę 2014 roku - wiadomość - 2013-11-04
Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes ma być tylko swoistym preludium do The Phantom Pain

Premiera Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes została zaplanowana na wiosnę przyszłego roku. Gra będzie przedsmakiem przed piątą odsłoną serii, a jej akcja zostanie osadzona w prezentowanym na materiałach wideo obozie Omega na Kubie (rok po wydarzeniach z Peace Walker), lecz nie wiemy, jak bardzo obszerna będzie zawartość i na ile godzin rozgrywki starczy. Termin wydania The Phantom Pain nie został sprecyzowany – twórcy nadal celują w 2014 rok.

O tym, że Ground Zeroes będzie prequelem względem The Phantom Pain i zarazem prologiem do pełnoprawnej piątej części cyklu Metal Gear Solid, wiedzieliśmy już od dawna. Teraz Hideo Kojima wyjawia kilka szczegółów na temat tego, co łączy oba wspomniane tytuły. Ground Zeroes to nie tylko fabularny wstęp – pozwoli bowiem na zaznajomienie się z istotnymi elementami rozgrywki, które zostaną wprowadzone w nadchodzącej części. Według Hideo Kojimy tytuł ten przystosuje graczy do otwartej struktury świata i nowych możliwości, jakie się z nim wiążą. Naciągane stwierdzenie? Twórca serii nie ukrywał wcześniej, że taki ruch może wywoływać wśród odbiorców kontrowersje, ale ryzyko czasem popłaca. Doskonałym przykładem takiego zagrania jest Gran Turismo Prologue, którego wydanie poprzedzało trzecią, czwartą czy piątą część serii popularnych wyścigów. Miejmy nadzieję, że różnica czasowa pomiędzy premierą Ground Zeroes a The Phantom Pain nie będzie tak samo duża jak w przypadku Gran Turismo 5: Prologue i Gran Turismo 5.

W grze pokierujemy losami Big Bossa - Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes pojawi się na wiosnę 2014 roku - wiadomość - 2013-11-04
W grze pokierujemy losami Big Bossa

Docelowymi platformami sprzętowymi są: PlayStation 3 i 4, Xbox 360 i Xbox One. Cena edycji na konsole obecnej generacji została ustalona na poziomie 19,99 euro, czyli ok. 84 zł (wersja cyfrowa), lub 29,99 euro (pudełko). Natomiast na sprzęcie nowej generacji kupimy tylko wydanie elektroniczne – za 29,99 euro (ok. 126 zł).