Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SimCity: Cities of Tomorrow (PC)

SimCity: Miasta Przyszłości PC

SimCity: Cities of Tomorrow

Rozbudowane rozszerzenie do popularnej gry SimCity. Tytuł przenosi graczy w przyszłość, zapewniając dostęp do nowych budowli, rozwiązań technologicznych, dronów, pojazdów i nie tylko. Znacznej zmianie uległ również styl graficzny, cechujący się mnóstwem neonowych świateł.

To jest dodatek do gry SimCity.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | sandbox | kooperacja | budowa miasta

PC Windows
Okładka SimCity: Cities of Tomorrow (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada2013

15listopada2013

pudełko PL

15listopada2013

Origin

SimCity: Cities of Tomorrow to dodatek do ekonomicznej gry strategicznej SimCity. Za jego produkcję odpowiadają autorzy podstawowej wersji – studio Maxis. Deweloper ten ma na swoim koncie takie hity jak seria The Sims i Spore. Produkcja przenosi graczy 50 lat w przyszłość, co jest równoznaczne z zupełnie nowym otoczeniem, budynkami, technologią i wyglądem.

Rozszerzenie skupia się na zapewnieniu nowych technologii, które znacznie urozmaicają zabawę. Gracze do swojej dyspozycji otrzymali szereg nowinek technologicznych, kolejne metody transportu i nie tylko. Jedną z największych zmian są mega wieże, podzielone na kilka segmentów. Każdy z nich może odpowiadać za co innego, dzięki czemu w jednej takiej konstrukcji da się umieścić pomieszczenia fabryczne, mieszkalne i nie tylko. Sprawia to, że budowanie odbywa się nie tylko na ziemi, ale także w samych budynkach.

Cities of Tomorrow udostępnia również nowe środki transportu. O ile samochody w dalszym ciągu wymagają do jazdy dróg, tak mieszkańcy mogą się przemieszczać dzięki magnetycznym pociągom. Dodatkowo w metropolii napotykamy drony pełniące różnorakie funkcje (medyczne, zaopatrzeniowe, itd.).

Oprócz tego pojawiły się fabryki OmegaCo, produkujące niebezpieczne związki i substancje chemiczne. By miasto nie uległo zniszczeniu, koniecznym jest rozwijanie technologii, zmniejszającej zanieczyszczenie środowiska.

Dodatkowo produkcja zyskała nowy styl graficzny, w którym prym wiodą wszędobylskie światła kolorowych neonów i futurystyczne budowle.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 181 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.9 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do SimCity: Miasta Przyszłości

Klasyfikacja PEGI SimCity: Miasta Przyszłości

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe SimCity: Miasta Przyszłości

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 275 lub lepsza)
  • Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8
Recenzja Miast przyszłości - dodatku do gry SimCity firmy Maxis
Recenzja Miast przyszłości - dodatku do gry SimCity firmy Maxis

Recenzja 22 listopada 2013, 15:10

Wizualnie SimCity nadal robi ogromne wrażenie, a omawiane rozszerzenie jeszcze bardziej je potęguje – możliwość obserwacji miasta przyszłości na tle nowych technologii, dzięki którym transport odbywa się drogą powietrzną, a mieszkańcy przenoszą się pomiędzy kolejnymi punktami za pomocą specjalnych mostów, działa na wyobraźnię, zaś rozmach MegaWież zdecydowanie urozmaica miejski klimat. W nocy ulice rozświetlają setki diodowych lamp, a nowoczesne budynki mienią się feerią barw. Twórcy postarali się także o delikatną modyfikację soundtracku, dzięki czemu możemy usłyszeć lepiej pasujące do tematyki dodatku industrialne melodie i spokojne rytmy.