Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWPANDiOS
Okładka Nightmares from the Deep: The Siren's Call (PC)

Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny

Nightmares from the Deep: The Siren's Call | Nightmares from the Deep 2

Kontynuacja doskonale przyjętej polskiej gry przygodowej z zagadkami typu „ukryte obiekty”. Ponownie wcielamy się w postać właścicielki muzeum, która daje się wciągnąć w wir nowej przygody. Tym razem postaramy się odkryć sekrety tajemniczego pirackiego artefaktu.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | piraci | 2D | polskie

Okładka Nightmares from the Deep: The Siren's Call (PC)

producent: Artifex Mundi

wydawca: Artifex Mundi

wydawca PL: CDP

data premiery gry:

25lip2013

PC

14lis2013

WP

9sty2014

iOS

10sty2014

AND

Nightmares from the Deep: The Siren’s Call to bezpośrednia kontynuacja doskonale przyjętej gry przygodowej, znanej pod polskim tytułem Koszmary z Głębin: Wyspa Czaszki. Za powstanie tytułu odpowiada specjalizujące się w tego typu produkcjach rodzime, zabrzańsko-krakowskie studio Artifex Mundi.

The Siren’s Call opowiada nową historię, rozbudowując jednocześnie fabułę poprzedniczki. W grze kierujemy ponownie poczynaniami kustoszki karaibskiego muzeum piratów, którą życiowa pasja po raz kolejny wpędzi w nie lada kłopoty - oto bowiem wchodzimy w posiadanie tajemniczego artefaktu. Pragnąc za wszelką cenę poznać jego sekrety, mimowolnie zostajemy wciągnięci w wir nowej pirackiej przygody. Szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytania odwiedzimy m.in. odcięte od świata, ponure rybackie miasteczko, nawiedzone cmentarzysko statków czy mroczne i pełne niebezpieczeństw korytarze jaskiń.

Jak w każdej typowej grze z zagadkami rodzaju "ukryte obiekty" rozgrywka sprowadza się głównie do eksploracji kolejnych lokacji, rozwiązywania zagadek logicznych oraz odnajdywania ukrytych przedmiotów, niezbędnych do wykonania zadania. Twórcy przyzwyczaili nas jednak do tego, że w swoich grach starają się zaoferować graczom coś więcej i wprowadzać do gatunku nowe rozwiązania. Dlatego, prócz intrygującej fabuły podzielonej na wątek główny i poboczny, w The Siren’s Call znajdziemy również blisko 30 minigierek, 7 postaci niezależnych, trzy rodzaje „znajdziek” i system osiągnięć. Wzorem klasycznych gier przygodowych, pod odnalezieniu niektórych ukrytych przedmiotów, trzeba będzie dodatkowo znaleźć dla nich odpowiednie zastosowanie.

Gra zabiera nas w podróż po stereotypowo pirackich miejscach i bazuje na powszechnie kojarzonych z tym tematem motywach. Wytrawni gracze bez trudu odnajdą w niej liczne nawiązania do literatury oraz filmu.

The Siren’s Call stworzona została na silniku Spark Casual, znanym z wcześniejszych gier Artifex Mundi. Gra oferuje szczegółową, odręcznie rysowaną grafikę, utrzymaną w mrocznej stylistyce. W porównaniu z częścią pierwszą, autorzy wprowadzili szereg poprawek zasugerowanych przez graczy np. szybkie przemieszczanie się pomiędzy odwiedzonymi wcześniej lokacjami. Ukończenie przez obu wątków fabularnych powinno zająć nam od 4 do 6 godzin gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nightmares from the Deep: The Siren's Call

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 600 MHz, 128 MB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7/8), karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 571 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

Promocje mobilne na weekend 30-31 maja (m.in. Traps n' Gemstones, Nightmares from the Deep 2, Blek)
Promocje mobilne na weekend 30-31 maja (m.in. Traps n' Gemstones, Nightmares from the Deep 2, Blek)

wiadomość30 maja 2015

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Traps n' Gemstones, Nightmares from the Deep 2, Blek, Assassin's Creed Pirates i najnowszej odsłonie promocji Humble Mobile Bundle.

Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (22-26 lipca 2013)
Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (22-26 lipca 2013)

wiadomość22 lipca 2013

W tym tygodniu premier pudełkowych nie uświadczymy. Do sprzedaży trafi jednak wiele tytulów dystrybuowanych cyfrowo, w tym polska przygodówka Nightmares from the Deep: The Siren’s Call i gra Shadowrun Returns.

PC
iOS
AND
WP