Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDXONEPCWPiOS
Okładka Clockwork Tales: Of Glass and Ink (XONE)
OkładkaClockwork Tales: Of Glass and Ink (XONE)

Clockwork Tales: Of Glass and Ink

W Trybach Tajemnic: Panna Glass i Doktor Ink | W Trybach Tajemnic

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi.

Przygodowe | steampunk | ukryte przedmioty | casual | 2D | polskie

Clockwork Tales: Of Glass and Ink Premiera

8sie2013

PC

3sty2014

WP

30sty2014

iOS

4mar2014

AND

22sty2016

XONE

Clockwork Tales: Of Glass and Ink jest dziełem studia Artifex Mundi, specjalizującego się w produkcjach dla rynku casual. Ambicją deweloperów było stworzenie nieszablonowej przygodówki, która przypadłaby do gustu graczom w każdym wieku.

Fabuła gry przenosi nas do steampunkowego świata, w którym seria silnych trzęsień ziemi niszczy kolejne miasta. Doktor Ambrose Ink podejrzewa, że nie są one dziełem natury, podjęty przez niego trop prowadzi wioski Hochwald. Na miejscu naukowiec porwany zostaje przez gigantycznego robota skonstruowanego przez podstępnego Gerharda Barbera. Na szczęście wcześniej udaje mu się poprosić o pomoc swą pasierbicę – agentkę wywiadu Evangeline Glass, która jako jedyna może odkryć prawdę i zapobiec wybuchowi wojny.

Clockwork Tales: Of Glass and Ink łączy cechy klasycznej przygodówki oraz gry typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure). Wcielając się w rolę Evangeline Glass gracz eksploruje lokacje, rozmawia z bohaterami niezależnymi oraz rozwiązuje łamigłówki. Wśród tych ostatnich pojawiają się zarówno zadania typu „ukryte przedmioty”, jak i zagadki wymagające manipulowania przedmiotami oraz elementami otoczenia, a także nieskomplikowane mini-gierki logiczne.

Gracz może wybrać jeden z trzech poziomów trudności, co przekłada się na stopień skomplikowania zagadek oraz dostępną pomoc. Intuicyjnie prosty system sterowania w połączeniu z klasycznym interfejsem typu point&click nie powinny sprawić problemów nawet mniej doświadczonym miłośnikom przygodówek.

Do atutów Clockwork Tales: Of Glass and Ink zaliczyć należy wysokiej jakości oprawę wizualną, twórcy wykorzystali możliwości autorskiej technologii Spark Casual Engine. Na uwagę zasługuje również profesjonalne udźwiękowienie gry, w tym anglojęzyczny dubbing.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Clockwork Tales: Of Glass and Ink

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
PC
AND
WP
iOS
XONE