Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Survivor Squad (PC)
OkładkaSurvivor Squad (PC)

Survivor Squad PC

Taktyczna strategia z elementami gry akcji i widokiem top-down. Gracze kierują poczynaniami kilkuosobowej grupy ludzi, którzy próbują przetrwać w świecie opanowanym przez hordy zombie.

Strategiczne | zombie | taktyczne | 2D | top-down

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Survivor Squad Premiera PC

8listopada2013

producent: Endless Loop Studios wydawca: Endless Loop Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Survivor Squad jest pierwszą komercyjnie wydaną grą w dorobku Hugo Cardoso, założyciela studia Endless Loop znanego głównie z produkcji darmowych flashówek.

Akcja Survivor Squad osadzona została w świecie opanowanym przez zombie. Tylko nielicznym ludziom udało się pozostać przy życiu. Niewielkie grupki ocalałych muszą bezustannie zmagać się z nieumarłymi, a także poszukiwać surowców i przedmiotów, które mogą pomóc im w przetrwaniu.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Kampania główna składa się z zestawu misji połączonych wątkami fabularnymi. Gracz staje na czele kilkuosobowej grupy ocalałych, która próbuje zapewnić sobie przetrwanie. Bohaterowie mogą m.in. zdobywać budynki pozwalające na pozyskiwanie surowców, jednak muszą też zadbać o ich ochronę przed atakami zombie. Uzupełnieniem kampanii głównej są tryby Survival, Death Lab oraz Multiplayer. Ten ostatni pozwala na zabawę z żywym przeciwnikiem, gdzie jeden gracz kontroluje poczynania ludzi, a drugi żywych trupów.

Rozgrywka skupia się na przemieszczaniu drużyny złożonej z maksymalnie czterech postaci i walce z hordami zombie. Bohaterowie mogą posługiwać się różnego rodzaju bronią, w tym maczetami, pistoletami i karabinami, a także specjalistycznym ekwipunkiem (np. kamizelki zapewniające większą wytrzymałość na ukąszenia zombie). Wiele przedmiotów znaleźć można na losowo generowanych planszach lub samodzielnie wyprodukować w oparciu o zgromadzone surowce.

Oprawa wizualna Survivor Squad wyraźnie wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Twórcy gry posłużyli się prostą, dwuwymiarową grafiką oraz widokiem z perspektywy lotu ptaka (top-down), co nasuwa skojarzenia z klasycznymi strzelankami rodem z komputerów 8 i 16-bitowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Survivor Squad: Odpowiednia dla każdego wieku.

Survivor Squad Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna (Radeon 3850 lub wydajniejsza)
  • 900 MB HDD
  • Windows XP