Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Trapped Dead (PC)
OkładkaTrapped Dead (PC)

Trapped Dead PC

Taktyczny RTS bazujący na założeniach wypracowanych na potrzeby kultowej serii Commandos. Dzieło studia Headup Games przenosi nas do alternatywnej wersji lat osiemdziesiątych XX wieku, do miasta Hedge Hill w amerykańskim stanie Missouri.

Strategiczne | RTS | zombie | taktyczne | indie

Trapped Dead Premiera PC

16grudnia2010

pudełko PL

15kwietnia2011

producent: Headup Games wydawca: NBG EDV Handels & Verlags GmbH wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Trapped Dead to taktyczna gra RTS, która bierze mechanizmy zabawy znane z serii Commandos i przenosi je w trójwymiarowy świat opanowany przez żywe trupy.

Akcja gry toczy się w latach 80-tych w stanie Missouiri, a konkretnie w położonej niedaleko Kansas mieścinie Hedge Hill. Dwójka bohaterów (Mike i Gerald) przybywa do tego miejsca akurat w momencie, gdy tajemniczy wirus zaczyna przemieniać mieszkańców w głodne ludzkich mózgów zombiaki.

Twórcy gry bazowali na rozwiązaniach popularnej serii Commandos. Podczas zabawy obejmujemy kontrolę nad grupką ocalonych ludzi. Nie mamy bezpośredniej kontroli nad naszymi podwładnymi, zamiast tego wydajemy im rozkazy myszką, jak w typowych RTS-ach. Każdy z nich ma swoje słabe oraz mocne strony i odpowiednie wykorzystanie tego faktu jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Szkielet rozgrywki, bazujący na rozwiązaniach z gier strategicznych wzbogacony został o silne elementy zręcznościowe i logiczne.

Akcja w Trapped Dead ukazana jest w rzucie izometrycznym, choć jednocześnie gracz ma sporą kontrolę nad położeniem kamery. Twórcy przygotowali rozbudowaną kampanię, którą można przejść samotnie, jak również w trybie kooperacyjnym z trzema kolegami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.1 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Trapped Dead cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Trapped Dead

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Trapped Dead Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7