Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Trapped Dead (PC)

Trapped Dead PC

Taktyczny RTS bazujący na założeniach wypracowanych na potrzeby kultowej serii Commandos. Dzieło studia Headup Games przenosi nas do alternatywnej wersji lat osiemdziesiątych XX wieku, do miasta Hedge Hill w amerykańskim stanie Missouri.

Strategiczne | RTS | zombie | taktyczne | indie

PC Windows
Okładka Trapped Dead (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16grudnia2010

15kwietnia2011

pudełko PL

Trapped Dead to taktyczna gra RTS, która bierze mechanizmy zabawy znane z serii Commandos i przenosi je w trójwymiarowy świat opanowany przez żywe trupy.

Akcja gry toczy się w latach 80-tych w stanie Missouiri, a konkretnie w położonej niedaleko Kansas mieścinie Hedge Hill. Dwójka bohaterów (Mike i Gerald) przybywa do tego miejsca akurat w momencie, gdy tajemniczy wirus zaczyna przemieniać mieszkańców w głodne ludzkich mózgów zombiaki.

Twórcy gry bazowali na rozwiązaniach popularnej serii Commandos. Podczas zabawy obejmujemy kontrolę nad grupką ocalonych ludzi. Nie mamy bezpośredniej kontroli nad naszymi podwładnymi, zamiast tego wydajemy im rozkazy myszką, jak w typowych RTS-ach. Każdy z nich ma swoje słabe oraz mocne strony i odpowiednie wykorzystanie tego faktu jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Szkielet rozgrywki, bazujący na rozwiązaniach z gier strategicznych wzbogacony został o silne elementy zręcznościowe i logiczne.

Akcja w Trapped Dead ukazana jest w rzucie izometrycznym, choć jednocześnie gracz ma sporą kontrolę nad położeniem kamery. Twórcy przygotowali rozbudowaną kampanię, którą można przejść samotnie, jak również w trybie kooperacyjnym z trzema kolegami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 204 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.1 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Trapped Dead

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Trapped Dead

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych

wiadomość28 marca 2012

Ruszyła trzecia edycja akcji The Indie Gala. Za jej sprawą możecie zaopatrzyć się w kilka gier niezależnych na PC, wspierając przy tym organizacje charytatywne. Z czasem odblokowane zostaną kolejne bonusy dla niektórych uczestników.

Wieści ze świata (Bionic Commando Rearmed 2, Armored Core 5, Trapped Dead) 3/02/11
Wieści ze świata (Bionic Commando Rearmed 2, Armored Core 5, Trapped Dead) 3/02/11

wiadomość3 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ukończeniu prac nad anglojęzyczną wersją Trapped Dead, zabezpieczeniach Bionic Commando Rearmed 2 na PS3, a także nowej grze jednego z twórców Diablo. Zapraszamy do lektury.

Wydano wersję demonstracyjną Trapped Dead
Wydano wersję demonstracyjną Trapped Dead

wiadomość13 stycznia 2011

Trwającej od jakiegoś czasu mody na gry z zombiakami w roli głównej ciąg dalszy. Kolejną pozycją „promującą” chodzących truposzów jest Trapped Dead – taktyczny RTS, którego europejska premiera nastąpi w przyszłym miesiącu. Teraz dostaliśmy szansę, by sprawdzić grywalną wersję tego tytułu.

Wysyp informacji o Trapped Dead
Wysyp informacji o Trapped Dead

wiadomość28 września 2010

Na początku maja pisaliśmy o nadchodzącej taktycznej grze zatytułowanej Trapped Dead. Wtedy nasza wiedza na temat mechanizmów rozgrywki ograniczała się do informacji, że będzie to zombiakowa produkcja w stylu Commandos. Teraz dzięki zapowiedzi niemieckiego serwisu PC Games wiemy już znacznie więcej.

Nadchodzi Trapped Dead, czyli taktyczny zombiakowy RTS
Nadchodzi Trapped Dead, czyli taktyczny zombiakowy RTS

wiadomość2 maja 2010

Headup Games zapowiedziało taktyczną grę RTS pod tytułem Trapped Dead, która spróbuje połączyć mechanizmy serii Commandos z popularną ostatnio tematyką zombie.