Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWiiUXONEPS4iOSAND
Okładka Tetrobot and Co. (WiiU)
OkładkaTetrobot and Co. (WiiU)

Tetrobot and Co.

Platformowa gra logiczna, wyprodukowana przez niezależne studio Swing Swing Submarine. Kierując poczynaniami mikro-robota imieniem Psy, gracze muszą zająć się naprawą podzespołów tytułowego Tetrobota. Gra oferuje ponad 50 poziomów o zróżnicowanym stopniu trudności.

Logiczne | platformówki | 2D

Tetrobot and Co. Premiera

25paź2013

PC

30paź2014

WiiU

31mar2015

AND

2kwi2015

iOS

15mar2016

PS4

16mar2016

XONE

Gry podobne do Tetrobot and Co.

Trine 2: Director's Cut

Teslagrad

Nihilumbra

Tetrobot and Co. to wydana na platformie PC, PS4 itd. produkcja niezależnego studia Swing Swing Submarine, będąca sequelem wydanej w 2011 roku gry Blocks that Matter. Twórcy pozostali wierni konwencji platformowej gry logicznej z sympatycznymi robotami w rolach głównych.

Fabuła

Akcja Tetrobot and Co. toczy się 15 lat po wydarzeniach ukazanych w Blocks that Matter. Tetrobot stał się najpopularniejszym i najsolidniejszym robotem na świecie. Niestety, nawet on nie jest doskonały i z czasem może ulec awarii. Mając to na uwadze, jego konstruktorka, Maya, zbudowała mu mikroskopijnego brata. Zadaniem Psy'a jest przeczesać wszystkie trybiki i obwody Tetrobota, naprawiając uszkodzenia i usuwając wszystko, co zagraża stabilności pracy.

Mechanika

Gra oferuje ponad 50 poziomów o zróżnicowanym stopniu trudności. Zabawa skupia się na kierowaniu ruchem małego robocika i rozwiązywaniu łamigłówek logicznych z wykorzystaniem rozmaitych urządzeń (m.in. lasery, rurociągi i wiatraki) rozmieszczonych na planszach. Zadanie komplikują rozmaite przeszkody i pułapki ukryte we wnętrzu tytułowego Tetrobota.

Do atutów gry zaliczyć można intuicyjny system sterowania, pozwalający również na wykorzystanie gamepada. Twórcy zadbali także o takie elementy, jak możliwość przechowywania zapisów stanu rozgrywki w chmurze oraz samodzielnego tworzenia nowych poziomów i dzielenia się nimi ze społecznością graczy.

Kwestie techniczne

W warstwie wizualnej Tetrobot and Co. na platformie PC, PS4 itd. nie odbiega od standardów wyznaczonych przez pierwszą odsłonę cyklu. Deweloperzy ponownie sięgnęli po prostą, dwuwymiarową grafikę, a wiele elementów zostało wręcz skopiowanych z Blocks that Matter. Natomiast na uwagę zasługuje ścieżka muzyczna skomponowana przez Morusque'a (Knytt Stories, Saira, Blocks that Matter, Exodus).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 0,8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tetrobot and Co.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Tetrobot and Co. Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0c)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
WiiU
XONE
PS4
iOS
AND