Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka BOID (PC)
OkładkaBOID (PC)

BOID PC

Nietypowa strategia czasu rzeczywistego, skupiająca się na rywalizacji wieloosobowej. W BOID gracze wcielają się w prymitywne organizmy, które muszą wykształcić swoje zdolności na drodze ewolucji, by wyeliminować rywali.

Strategiczne | RTS | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BOID Premiera PC

8lipca2016

Steam

8lipca2016

producent: Mokus Games wydawca: tinyBuild Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

BOID jest opartą na systemie klas, oryginalną strategią czasu rzeczywistego, koncentrującą się na rywalizacji wieloosobowej. Gra jest efektem współpracy niewielkiego francuskiego studia Mokus Games z niezależnym wydawcą tinyBuild, znanym z takich produkcji, jak Not the Robots i No Time to Explain.

Tytuł gry stanowi skrót od Bio Organic Infestation Drones, co w wolnym tłumaczeniu oznacza rój bio-organicznych dronów. Odzwierciedla to w stu procentach koncepcję rozgrywki - ta stawia graczy w roli prymitywnych organizmów, które, trafiając na obcą planetę, zmuszone są na drodze ewolucji wykształcić swe specjalne zdolności, by wyeliminować napotkanych tam przeciwników.

Do dyspozycji graczy oddano 8 klas jednostek, dysponujących mocnymi i słabymi stronami na zasadzie gry w papier-nożyce-kamień. Wśród z nich znajdziemy jednostki atakujące przeciwnika za pomocą trucizny, wybuchające w kontakcie z wrogiem bądź unieruchamiające i pożerające swe ofiary. Niektóre z nich dysponują dużą szybkością i mniejszym zdrowiem, inne są bardziej wytrzymałe kosztem mniejszej mobilności. Poszczególne klasy inaczej sprawdzają się w zadaniach zwiadowczych, ofensywnych i defensywnych, a kluczem do zwycięstwa jest umiejętne wykorzystanie ww. cech.

BOID koncentruje się na krótkich i dynamicznych starciach, które w zależności od umiejętności graczy mogą trwać od 2 do 20 minut. Typowy mecz polega na rozmieszczeniu jednostek, obraniu odpowiedniej strategii oraz przeciwdziałaniu atakom wroga. Dodatkowo podczas rozgrywki możemy korzystać z działek obronnych oraz rozmieszczonych na mapach specjalnych baz, generujących unikalne zdolności, które po naładowaniu mogą być użyte przez nasze jednostki. Wśród nich znajdziemy np. możliwość zamrażania lub teleportacji. Użycie tego typu zdolności w kluczowym momencie meczu może całkowicie odwrócić losy pojedynku.

Gra studia Mokus łączy oryginalny pomysł z całkiem rozbudowaną mechaniką i minimalistyczną oprawą, wzbogaconą ręcznie rysowanymi tłami oraz kolorowymi efektami świetlnymi. Dodatkowo twórcy oddali w ręce graczy funkcjonalny edytor, pozwalający na tworzenie własnych map.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: 4.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe BOID: Odpowiednia dla każdego wieku.

BOID Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • 200 MB HDD
  • Windows 7 lub nowszy