Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360PS3
Okładka Planets under Attack (PC)

Planets under Attack

Planets at War

Kosmiczna gra strategiczna autorstwa rosyjskiego zespołu Targem. Wcielamy się w admirała wielkiej gwiezdnej floty i naszym celem jest podbicie całej galaktyki.

Strategiczne | kosmiczne | indie

Okładka Planets under Attack (PC)

data premiery gry:

28sie2012

PC

13lis2012

PS3

14lis2012

X360

Planets under Attack to kosmiczna strategia utrzymana w lekko komiksowej stylistyce. Grę wyprodukowało rosyjskie studio Targem Games. Zespół ten ma na koncie takie tytuły jak m.in. Battle Mages, Insane 2 oraz przede wszystkim Hard Truck: Apocalypse.

Gracze obejmują dowództwo nad gwiezdną armadą, a ich zadaniem jest oczywiście podbicie całej galaktyki. W trybie kampanii możemy rozegrać 32 misje. Każda z nich oferuje masę różnorodnych planet do zdobycia i wyzwań to wykonania. Będziemy musieli m.in. bronić planety aż do czasu przybicia posiłków, odkrywać niezbadane rejony przestrzeni kosmicznej czy podbijać planety, a potem szykować je na kontratak wrogów. Za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami pozwalającymi odblokować dostęp do nowych technologii. Do wyboru są trzy poziomy trudności i dwie różnorodne frakcje.

Uzyskanie kontroli nad każdą nową planetą zwiększa tempo przyrostu funduszy i surowców, ale jednocześnie może okazać się sporym ryzykiem. Nasi rywale nie będą bowiem stali z założonymi rękoma i patrzyli jak przejmujemy ich terytoria. Zamiast tego zawsze sami próbują podbić część naszego imperium. Wirtualna wojna jest na tyle dynamiczna, że jej przebieg potrafi nieraz zaskoczyć graczy.

Kreskówkowa grafika może na pierwszy rzut oka sugerować proste mechanizmy rozgrywki, ale w rzeczywistości Planets under Attack może się pochwalić sporą głębia strategiczną i taktyczną. Kluczową rolę odgrywa m.in. zwiad, odpowiednie ustawienie jednostek czy przygotowanie obrony planet. Często ważne rzeczy dzieją się w kilku miejscach galaktyki jednocześnie, więc w cenie jest błyskawiczne myślenie i równie szybkie reagowanie.

Poza kampanią solo, gra oferuje również tryb sieciowy. W nim maksymalnie czterech graczy może powalczyć ze sobą lub też połączyć siły w starciu ze sztuczną inteligencją. Autorzy zadbali o bogate opcje startowe, dzięki którym możemy dopasować typ rozgrywki i mapę galaktyki do naszych indywidualnych potrzeb.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Planets under Attack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Planets under Attack

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Sony Entertainment Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
TopWare zapowiedziało Planets at War - kosmiczną strategię na PC i konsole
TopWare zapowiedziało Planets at War - kosmiczną strategię na PC i konsole

wiadomość7 kwietnia 2012

Firma TopWare zapowiedziała grę Planets at War. Będzie to kosmiczna strategia o mocno kreskówkowej grafice, która wydana zostanie zarówno na pecety, jak i na konsole.

PC
PS3
X360