Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Call of Duty Online (PC)

Call of Duty Online PC

Call of Duty Online jest stworzoną specjalnie na chiński rynek, darmową (opartą na mikro transakcjach) odsłoną współczesnej strzelaniny z serii Call of Duty: Modern Warfare. Gra skupia się wyłącznie na rozgrywce wieloosobowej znanej dobrze z poprzednich części.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka Call of Duty Online (PC)

wydawca: Tencent

inny językinny język

data premiery gry w wersji PC:

1maja2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Activision kolejną odsłonę bijącej rekordy popularności serii pierwszoosobowych strzelanin skierowało do azjatyckich graczy. Call of Duty Online, stworzone i wydane przy współpracy z chińskim gigantem wydawniczym, Tencent Holdings (udziałowcy m.in. League of Legends czy Warface studia Crytek) to produkcja przeznaczona ekskluzywnie na rynek Chin. Włączenie się do gry jest zupełnie darmowe, ale wprowadzono do niej system mikro płatności – chętni mogą za prawdziwe pieniące dokupić nowe rodzaje broni, atrybuty, dodatki, itp.

W Call of Duty Online rozgrywka odbywa się wyłącznie w trybie wieloosobowym. Uczestnicy zabawy, samotnie lub łącząc się w drużyny, rywalizują z innymi graczami wykonując cele określone w zasadach danego trybu gry. Te, oprócz znanych z poprzednich części (m.in. drużynowy deathmatch, capture the flag, dominacja) obejmują nowe, stworzone z myślą o potrzebach i zainteresowaniach chińskich odbiorców. Dodatkowo, wprowadzono szereg misji specjalnych, przeznaczonych dla trybu współpracy, w trakcie których jako komandosi elitarnej jednostki Task Force 141 poznajemy świeży wątek fabularny osadzony w uniwersum Modern Warfare.

Jak zawsze, do dyspozycji oddano wiele rodzajów broni (od pistoletów, przez strzelby i karabiny, po granatniki), dodatków, atrybutów, ofensywnego i defensywnego wyposażenia, nagród za serie ofiar i innych, typowych dla serii gadżetów. Zarówno wygląd postaci jak i charakterystykę broni oraz używanego wyposażenia da się modyfikować. Dołączając tłumiki, czujniki pulsu czy różnorodne celowniki, można dostosować naszą pukawkę tak, aby pasowała do osobistego stylu gry. Walka toczy się na mapach, które dobrze pamiętają weterani Call of Duty 4 i Modern Warfare 2.

Graficznie Call of Duty Online nie odbiega daleko od poprzednich części. Wiąże się to z niewysokimi wymaganiami sprzętowymi, co sprawia, że produkcja jest przystępna dla szerokiego grona odbiorców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Call of Duty Online

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Call of Duty Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Wieści ze świata (Guild Wars 2: Heart of Thorns, Far Cry 4, Obcy: Izolacja) 13/1/2015
Wieści ze świata (Guild Wars 2: Heart of Thorns, Far Cry 4, Obcy: Izolacja) 13/1/2015

wiadomość13 stycznia 2015

Dziś piszemy m.in. o możliwym dodatku do Guild Wars 2 oraz premierze nowych DLC do Far Cry 4 i Obcy: Izolacja. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.