Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2015, 13:10

Rock Band 3 wraca po blisko dwóch latach

Studio Harmonix zapowiedziało nowe DLC do swojej sztandarowej gry muzycznej – Rock Band 3. Od 21 stycznia gracze w Europie będą mogli pobrać trzy premierowe utwory – „R U Mine?” Arctic Monkeys, „Something from Nothing” Foo Fighters i „Shepherd Of Fire” Avenged Sevenfold. Jest to pierwsze rozszerzenie od momentu zakończenia wspierania produktu przez twórców w kwietniu 2013 roku.

Rock Band 3 wraca po niemal dwóch latach przerwy. - Rock Band 3 wraca po blisko dwóch latach - wiadomość - 2015-01-13
Rock Band 3 wraca po niemal dwóch latach przerwy.

Po 21 miesiącach przerwy studio Harmonix udostępni nowe utwory do swojej sztandarowej gry muzycznej – Rock Band 3. Tym razem będziemy mieli okazję wcielić się w muzyków z Arctic Monkeys, Foo Fighters i Avenged Sevenfold. Twórcy przygotowali dla graczy następujące utwory:

  • Arctic Monkeys – R U Mine? (z albumu „AM” z 2013 roku)
  • Avenged Sevenfold – Shepherd Of Fire (z albumu „Hail to the King” z 2013 roku)
  • Foo Fighters – Something From Nothing (z albumu „Sonic Highways” z 2014 roku)

Studio Harmonix od momentu wydania pierwszej gry z serii Rock Band w 2007 roku co tydzień udostępniało nowy materiał do pobrania, wydając premierowe utwory konsekwentnie przez 281 tygodni. Pozwoliło to na zebranie bazy, w której znalazło się ponad 3500 piosenek i ponad 1400 wykonawców (aczkolwiek prawa do części kompozycji już wygasły i nie można ich dłużej zakupić). W kwietniu 2013 roku twórcy ogłosili zaprzestanie wspierania tytułu. Ostatnim udostępnionym wówczas utworem był American Pie autorstwa Dona McLeana. Przedstawiciele studia Harmonix pytani o powody powrotu do serii stwierdzili:

Mieliśmy wyjątkową okazję, by dodać utwór grupy Arctic Monkeys – która nigdy wcześniej nie pojawiła się w grze – a także nowe kawałki uwielbianych przez fanów Avenged Sevenfold i Foo Fighters do olbrzymiej biblioteki Rock Band. Nie mogliśmy się oprzeć. Chcieliśmy też zobaczyć, czy nadal potrafimy dostosowywać utwory do potrzeb produkcji. Okazało się, że tak. To jak jazda na rowerze.

Nową zawartość będzie można pobrać od 21 stycznia (dziś dodatek debiutuje za oceanem). Każdy z utworów wyceniono na 1,49 euro (nieco ponad 6 zł). Kompozycje są kompatybilne także z produkcją Rock Band Blitz. Deweloperzy nie chcieli ujawnić, czy przewidują kolejne dodatki do gry Rock Band.

Rock Band 3 to trzecia odsłona popularnego cyklu gier muzycznych, w którym wcielamy się w członków zespołu rockowego i przy pomocy kontrolerów imitujących instrumenty muzyczne podejmujemy próbę zagrania kompozycji najbardziej znanych kapel.