Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2015, 12:35

autor: Entelarmer

Naughty Dog skupia się na Uncharted 4, potencjalne The Last of Us 2 odłożone

Bruce Straley i Neil Druckmann ze studia Naughty Dog, twórcy The Last of Us, oznajmili w wywiadzie dla czasopisma Game Informer, że do czasu ukończenia Uncharted 4: A Thief’s End wszelkie inne produkcje studia zostają odłożone na bok. Oznacza to, że o możliwym sequelu TLoU nie usłyszymy jeszcze długo.

Czwarta odsłona Uncharted ma być najlepszą częścią serii. - Naughty Dog skupia się na Uncharted 4, potencjalne The Last of Us 2 odłożone - wiadomość - 2015-01-13
Czwarta odsłona Uncharted ma być najlepszą częścią serii.

Wygląda na to, że gracze czekający na potwierdzenie kontynuacji The Last of Us – jednego z największych hitów 2013 roku – jeszcze długo pozostaną niepocieszeni. Wynika to z wywiadu przeprowadzonego przez magazyn Game Informer z dwoma najważniejszym twórcami gry: Brucem Straleyem oraz Neilem Druckmannem. Obaj deweloperzy deklarowali pełne zaangażowanie w proces produkcji Uncharted 4: A Thief’s End, a zapytany o The Last of Us 2 Straley stwierdził: „W tej chwili jesteśmy w 110 procentach skupieni na Uncharted 4”. Co więcej, Druckmann zgodził się ze zwolennikami zostawienia The Last of Us jako samodzielnej produkcji bez ciągu dalszego, a więc ukazanie się „dwójki” po ukończeniu A Thief’s End nie jest przesądzone.

„Dyskutowaliśmy o pomysłach na sequel The Last of Us, dyskutowaliśmy również o pomysłach na nowe gry, ale to wszystko zostawiamy do czasu ukończenia Uncharted 4.

Z wypowiedzi Straleya i Druckmanna wynika, że studio Naughty Dog ma spore ambicje w stosunku do kolejnej części przygód Nathana Drake’a. Twórcy wykorzystują doświadczenia nabyte przy poprzednich częściach serii oraz nieco odmiennym The Last of Us i przez rozwinięcie ich chcą stworzyć „doskonałe Uncharted”. Gra ma dawać większą swobodę, pozwalając na przechodzenie poszczególnych etapów na wiele sposobów, zaś sama rozgrywka ma dostosowywać się pod zachowania gracza. Nadal jednak ma być to znany z poprzednich lat Uncharted, z fabułą co prawda niepozbawioną emocji, ale podobnie jak w poprzednich odsłonach lekką w odbiorze.

The Last of Us stanowiło zamkniętą całość, ale nie przekreśla to szans na wydanie kontynuacji. - Naughty Dog skupia się na Uncharted 4, potencjalne The Last of Us 2 odłożone - wiadomość - 2015-01-13
The Last of Us stanowiło zamkniętą całość, ale nie przekreśla to szans na wydanie kontynuacji.

Uncharted 4: A Thief’s End ma ukazać się w tym roku na konsolę PlayStation 4. Wtedy też przekonamy się o prawdziwości tych obietnic oraz, być może, dowiemy się o przyszłych produkcjach Naughty Dog.

Choć sequel The Last of Us daleki jest od oficjalnego potwierdzenia, to wiadomo już o trwających pracach nad filmem fabularnym opartym na pierwszej części. Scenariusz ma napisać Neil Druckmann, zaś za reżyserię odpowiada Sam Raimi (Spider-Man). Jak dotąd brak informacji na temat fabuły bądź obsady produkcji.