Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2014, 10:00

autor: Entelarmer

The Last of Us 2 potwierdzone?

Z informacji opublikowanych przez Michaela Knowlanda, byłego pracownika studia Naughty Dog, wynika, że od dłuższego czasu powstaje The Last of Us 2 – sequel jednej z najwyżej ocenianych gier na PlayStation 3 i PlayStation 4.

The Last of Us z miejsca podbilo serca graczy. - The Last of Us 2 potwierdzone? - wiadomość - 2014-12-22
The Last of Us z miejsca podbilo serca graczy.

O tym, że powstanie sequel The Last of Us – przygodowej gry akcji z elementami survival horroru, a zarazem jednej z najwyżej ocenianych gier na PlayStation 3 i PlayStation 4 (średnia ocen recenzentów w serwisie Metacritic: 95) – spekulowano już od dawna. Jednak po fałszywym alarmie w maju tego roku, kiedy to Mark Okon zamieścił artwork (który okazał się być jedynie fanartem) nie pojawiły się żadne konkretne pogłoski na temat „dwójki”. Tym większym zaskoczeniem może być informacja opublikowana przez Michaela Knowlanda, byłego projektanta postaci w studiu Naughty Dog, odpowiedzialnego za projekty bohaterów w „jedynce”. W jego profilu na stronie LinkedIn można znaleźć wzmiankę o pracach nad wstępnymi modelami głów w… tak, zgadliście, The Last of Us 2.

The Last of Us 2 potwierdzone? - ilustracja #2

Knowland opuścił Naughty Dog w kwietniu 2014 roku i był jedną z wielu osób, które w tamtym okresie rozstały się ze studiem (wśród nich znalazł się także Justin Richmond, reżyser Uncharted 4) – obecnie jest starszym projektantem postaci w Avalanche Studio, gdzie pracuje nad Just Cause 3. Można więc wywnioskować, że sequel The Last of Us tworzony jest co najmniej od marca 2014 roku. Choć nie jest to stuprocentowe potwierdzenie, to biorąc pod uwagę słowa Evana Wellsa, który przy okazji wywiadu w czerwcu tego roku wspomniał o trwających pracach nad tytułem kategorii AAA, można chyba bezpiecznie założyć, że prędzej czy później dane będzie nam ujrzeć The Last of Us 2.

Wydane 14 czerwca 2013 roku The Last of Us chwalone było za fabułę, z jednej strony stanowiącą zamkniętą całość, z drugiej zaś mającą otwarte zakończenie, co pozwala na liczne spekulacje oraz, rzecz jasna, kontynuowanie historii z „jedynki”. Gra zachwycała także grafiką i nietypowym wówczas przedstawieniem postapokaliptycznego świata. 30 lipca 2014 roku ukazala się wersja na konsolę PlayStation 4, zatytułowana The Last of Us: Remastered.